FTX’ten ‘kupon’ kripto para: SOL token’ları yüzde 65 indirimle satıldı

FTX, 25 ila 30 milyon adet SOL token'ını yüzde 65 indirimle sattı. Piyasa fiyatı 174 dolar olan SOL'ların her biri 64 dolardan verildi.

FTX’in iflas sürecini yürüten yönetim, 2.6 milyar dolarlık SOL’dan oluşan varlığın yaklaşık üçte ikisini büyük bir indirimle sattı.

Bloomberg’ün haberine göre, söz konusu satış, Galaxy Trading ve Pantera Capital gibi sektörün ağır toplarını içeren bir gruba yapıldı. Varılan anlaşmaya göre, her bir SOL 64 dolardan satıldı. Toplamda 25 ila 30 milyar arasında kilitli SOL token’larını kapsayan anlaşma, büyüklüğü bakımından kripto sektöründe bir ilki temsil ediyor.

Fiyatın bu kadar düşük olmasının nedeni token’ların kilitli olmasıyla ilişkili. Alıcı grup, token’ları dört yıllık bir süre boyunca kademli olarak alabilecek. Dolayısıyla anlaşma, alıcılar için hem risk hem de büyük bir fırsat doğurabilir.

Fiyatların mevcut seviyelere yakın kalması halinde 64 dolardan yapılan alım, sektör devleri için ciddi bir kazanç olanağı sunacak. Öte yandan SOL’un son ayı piyasasında yüzde 97 oranında düştüğü göz önüne alındığında önemli bir risk içerdiği de söylenebilir. Token’ların yüzde 80’inin kilidi, aylık periyotlarla 2028 yılının ocak ayına kadar açılmış olacak.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl