FTX ve ona bağlı şirketlerde hala 1.2 milyar dolar var

İflas eden FTX'le alakalı olan dava dosyalarındaki bilgilere göre, borsa ve ona bağlı olan şirketlerin bilançolarında toplamda hala 1.24 milyar dolarlık nakit bulunuyor.

Kripto para evreni kadar ana akım finans ve medya dünyasını da etkileyen FTX borsasının iflasıyla ilgili önemli bilgiler açığa çıkmaya devam ediyor. ABD medyasından Bloomberg’in haberine göre FTX ve ona bağlı olan şirketlerin bilançolarında hala 1.24 milyar dolarlık nakit var.

FTX’e finansal danışmanlık vermesi için önerilen Alvarez & Marsal North America şirketinin açıkladığı bilgilere göre Alameda Research ve ona bağlı şirketlerdeki nakit değeri ise yaklaşık 401 milyon dolar.

2022 sonuna kadar borsadaki çekim işlemlerini yeniden açmayı hedefleyen FTX Japonya’nın ise 171 milyon dolarlık nakit rezervi bulunuyor.

Detayları ilk açıklanan mahkeme dosyalarında FTX’in en büyük 50 kredi sağlayıcısına yaklaşık 3.1 milyar dolar borcu olduğu belirtilmişti. Yine dava dosyalarında FTX ve ona bağlı şirketlerin tüm varlık değeri ve toplam borcun değerinin ise 10 milyar dolar olduğu kaydedilmişti.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl