FTX’in Japonya ve Avrupa satışlarına erteleme: Resmi karar

İflas eden kripto para borsası FTX'in iştiraklerini satış sürecine erteleme geldi. FTX'in Japonya ve Avrupa iştiraklerinin açık artırma satışı 21 Mart'tan 26 Nisan'a çekildi.

FTX borsasının, alacaklılara ödeme yapmak için satış kararı aldığı varlıklarından ikisi olan FTX Japonya ve FTX Avrupa için erteleme kararı verildi. Ocak ayında verilen ve 1 Şubat’ta açıklanan mahkeme kararına göre; iki şirketin 21 Mart günü yapılacak olan açık artırma satışı 26 Nisan’a uzatıldı.

Şirketlerin fiyat vermeleri gereken son tarih ise 15 Mart’tan 8 Mart’a çekildi. İki şirketi hangi firmanın aldığının resmen açıklanacağı gün de, 27 Mart’tan 1 Mayıs’a uzatıldı.

Japonya tarafı ödemelere başlıyor

Öte yandan FTX’in Japonya iştiraki olan FTX Japonya da müşteri fonlarını ödemeye bu ay başlayacak. Şirket son olarak, yerel borsa Liquid vasıtasıyla ödemeleri yapmak için bir sistem geliştirmişti. FTX Japonya’nın sahibi değişecek olsa da borsa, faaliyet lisanslarının da hiçbirini kaybetmeyecek.

Borsa avukatları son olarak Türkiye iştirakinin de iflas davası sürecinden çıkarılmasını talep etmişlerdi.

Öte yandan SBF’nin yargılandığı mahkemenin hakimi dün verdiği kararda ev hapsindeki CEO’nun, Alameda ve FTX’in hem yeni hem de eski çalışanlarıyla iletişime geçmesini yasaklamıştı.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl