FTX’ten BlockFi’a 250 milyon dolar kredi: “Krizden kurtardı”

Kripto para endüstrisi, son dönemde özellikle kripto paralarla kredi verme platformlarının iflasın eşiğine gelmelerine tanık olurken, FTX borsası ise BlockFi şirketine 250 milyon dolarlık döner kredi sermayesi sağladı. İngiliz medyasından Financial Times haberi, "FTX, BlockFi'ı kurtardı" başlığıyla verdi.

blockfi

Terra LUNA çöküşüyle başlayan büyük düşüşler, kripto para borç verme platformları odaklı bir zincirleme krize dönüştü. Celsius’un iflasın eşiğine gelmesi, bu durumdan kripto fon yönetim şirketi 3AC’nin de yine ciddi şekilde etkilenmesi derken, sektörün sağlam oyuncularından biri olarak görülen BlockFi ise şu anda kendisini güvence altına almış görünüyor.

250 milyon dolarlık döner kredi

Yapılan resmi açıklmaya göre son yılların büyüyen şirketi FTX borsası, kripto faiz ve borç verme platformu BlockFi’ya 250 milyon dolarlık döner kredi sağladı. Bu anlaşmanın birçok kripto para şirketinin ekonomik kriz yaşadığı ve bir bölüm çalışanlarının işlerine son verdiği bir dönemde gelmesi de dikkat çekti.

Financial Times: FTX, BlockFi’yı kurtardı

İngiliz medyasından Financial Times ise haberi ilginç bir başlıkla takipçilerine sundu ve “FTX, BlockFi’yı kurtardı” dedi. Anlaşmanın ardından, BlockFi’ın da bir tehlike içinde olup olmadığı sorgulanmaya başlamıştı. FTX borsası geçen hafta da, kripto broker’lık şirketi Voyager Digital’i adeta “ipten almış” ve firmaya 485 milyon dolarlık nakit ve Bitcoin’den oluşan bir kredi vermişti.

BlockFi CEO’su: Müşteri fonları korunuyor

Yapılan anlaşmanın ardından kamuoyunu bilgilendiren BlockFi şirketinin CEO’suy Zac Prince ise bu krediyle beraber müşterilerin fonlarının güvende olduğunu gösterdiklerini belirtti ve şu ifadeleri kullandı:

“Bu anlaşma sayesinde BlockFi ve FTX’in gelecek dönemdeki birçok işbirliğinin de önü açılmış oldu. Biz BlockFi müşterileri için buradayız. Son yılalrda ekibimiz birçok savaş verdi ve birçok fırtınayı başarıyla atlatmayı başardı. Bugün yaşanan olaylarda dayanıklı olmamızın sebebi, o geçmiş dönemlerdeki başarımızdır. Kredinin sağladığı imkanlar tüm süreçlerde tüm müşteri hesapları talep ettiğinde kullanılacaktır”

Bilindiği üzere döner kredi, bir şirketin aldığı borcu geri ödemesi durumunda, yeni bir borç alma talebinin karşılanmasının garanti altına alınmasını sağlayan bir kredi çeşidi…

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl