Yeni yönetim açıkladı: FTX’ten SBF’ye 2.2 milyar dolar!

Kasım ayında çöken FTX borsasının iflas yönetimi, platformun batmadan önce Sam Bankman-Fried'e, toplamda 2.2 milyar dolarlık ödeme yaptığını açıkladı. Yapılan ödemeler içinde toplamda 240 milyon dolar harcanan lüks evler ile politik ve yardım amaçlı bağışlar ise bulunmuyor.

FTX borsasının iflas yönetimi, şu anda ev hapsinde bulunan eski CEO Sam Banman-Fried’e, borsaya bağlı şirketler vasıtasıyla 2.2 milyar ödendiğini açıkladı. SBF ile birlikte diğer yöneticilere ödenen toplam rakamın da 3.2 milyar dolar olduğu, ödemelerin daha çok kredi adı altında yapıldığı belirtildi.

FTX yöneticilerine yapılan bu ödemelerin önemli bir kısmının Alameda Research vasıtasıyla yapıldığı kaydedilirken, detayların iflas mahkemesine de tablo ve çizelgeler halinde sunulduğu bilgisi verildi.

Yardımlar ve lüks harcamalar dahil değil

FTX’in iflasından sonra ortaya çıkan, SBF’nin 240 milyon dolarlık lüks emlak harcamalarının ise bu ödemelere dahil olmadığı bilgisi verildi. Bankman-Fried, hukuk profesörü olan anne ve babasına Bahamalar’dan lüks bir ev de almıştı. SBF’ye yapılan bu ödemlere emlak harcamalarının yanı sıra politik ve yardım amaçlı bağışların da yine dahil olmadıkları ifade edildi.

SBF’nin avukatlarından ise konuyla ilgili bir açıklama henüz yapılmış değil.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl