FTX’ten şimdi de SkyBridge hamlesi: Yüzde 30’unu satın alıyorlar

Son dönemde birçok şirketi satın alma girişimlerinde bulunan ve zor zamanlar geçiren BlockFi'ın da bir bölümünü almak üzere olan FTX şimdi de varlık yönetim firması SkyBridge'in %30'luk hissesini alıyor. SkyBridge, FTX'in yatırım kolu olan FTX Ventures'dan gelen paranın 40 milyon doları ile kripto para alımı yapacak.

30 yaşındaki Sam Bankman-Fried’in kontrolündeki FTX borsası, yatırım kolu FTX Ventures aracılığıyla çok önemli bir yatırıma imza atıyor. Şirket, kripto para yatırımları da olan varlık firması SkyBridge şirketinin %30’luk hissesini satın alma konusunda anlaşmaya vardı. ABD medyasından CNBC’nin verdiği habere göre SkyBridge, FTX’ten gelen paranın 40 milyon dolarlık bölümü ile kripto para alımı yapacak.

SkyBridge de zor duruma düşmüştü

Bilindiği gibi Anthony Scaramucci’nin liderliğindeki SkyBridge, 2021 boğa sezonuyla birlikte kripto para hizmetleri de vermeye başlamıştı ancak şirket 2022’deki büyük ve sert düşüşlerden de olumsuz etkilendi. SkyBridge dışında birçok kripto odaklı hizmet veren şirketin de ya iflas ettiği ya da iflasın eşiğinde olduğu biliniyor.

FTX CEO’su SBF: 1 senedir onları takip ediyorduk

CNBC’deki Squawk Box adlı programa katılan Scaramucci ve SBF ise anlaşmayla ilgili açıklamalarda bulundular. Genç CEO SBF, SkyBridge şirketini bir senedir takip ettiklerini, ekibi de geçen sene tanımaya başladıklarını söyledi ve “Bu anlaşma bizi heyecanlandırıyor” dedi.

Anthony Scaramucci ise kripto paraların şu an düşüşte olmasının birçok insanı üzdüğünü ancak bundan 5 sene sonra bugünlerde elinde az da olsa kripto para bulunduran kişilerin çok mutlu olacağını belirtti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl