Gala Coin nedir? Gala Coin geleceği, nereden ve nasıl alınır?

Yeni dönemde oyun dünyası blok zinciri çevresinde şekillenmeye başladı. Axie Infinity, Alice, Star Atlas gibi projelerin yanı sıra Gala da bu projeler arasından dikkat çekti. Genel piyasadan biraz olsun bağımsız hareket eden Gala Coin, kripto para yatırımcılarının ilgi alanına dahil olmuş durumda. Peki Gala Coin nedir, Gala Coin geleceği, Gala Coin nereden ve nasıl alınır? Bu soruların hepsine içeriğimizde yanıt bulabileceksiniz.

  • Kurucusu ve kuruluş yılı: Eric Schiermeyer / 2019
  • Blok zinciri: Ethereum
  • Toplam arzı: 35 milyar
  • Dolaşımdaki arzı: 6 milyar
  • Piyasa değeri: 4.5 milyar dolar (25 Kasım 2021)
  • En düşük fiyat: 0.000151 dolar
  • En yüksek fiyat: 0.75 dolar

Projenin amacı: Güçlü blok zinciri altyapısıyla oyuncuları düğüm çalıştırarak ekosistem dahilinde merkeziyetsiz bir şeklde oyunlar üretip kullanıcılara sunmak.

Kullanım alanları: Oyunlar ve NFT’ler

Gala Coin projesi nedir?

Merkeziyetsizliği esas alan Gala, 16 binden fazla oyuncunun node çalıştırmasıyla işlevselliğini sürdüren bir blok zinciri oyun ve NFT projesidir. Dünyaca ünlü oyun şirketi Zynga’nın kurucu ortağı ve Gala Games’in CEO’su Eric Schiermeyer tarafından 2019 yılında kurulan proje, Ethereum blok zinciri üzerinde inşa edildi.

Gala Games bünyesinde Spider Tanks, Town Star, Mirandus, Echoes Empire, Fortified gibi blok zinciri oyunlarını barındırıyor.

Gala Coin geleceği

Gala Games’in CEO’su Eric Schiermeyer, projeyle birlikte blok zinciri teknolojisine değinerek, geleceğiyle ilgili, “Bunun tam anlamıyla internetin bir sonraki aşaması olduğunu düşünmeseydim, bunu yapmazdım. Mülkiyete dokunan her şey burada olanlardan etkilenecek. Sanat, müzik ve dijital hayatı olan her şey bundan etkilenecek. Sahip olduğunuzu sandığınız ama aslında sahip olmadığınız dijital olduğunu düşündüğünüz her şey, devrim yaratacak olan şey budur.” diyor ve Gala’yı, oyun dünyasını yeniden tanımlama hedefiyle hayata geçirilen proje için CEO, “Gerçekten dünyanın en büyük merkezi olmayan oyun platformunu inşa ediyoruz. Yerel yönetim, gücün, sorumluluğun ve ödüllerin oyuncuların eline verilmesi anlamına gelir” ifadelerini kullanıyor. Platform, büyük ve bağımsız bir blok zinciri düğüm ağı tarafından desteklenen bir blok zincir oyunları ekosistemi oluşturmayı hedefliyor.

Gala Games misyonu ve vizyonuyla ilgili açıklamasında,

“Oyunlarımızda blok zincirinin görünmez olması gerektiğine inanıyoruz. Kendilerini blockchain uzmanı olarak görseler de görmeseler de, tüm oyuncuların keyif alabileceği basit oyun mekaniği kullanıyoruz. Oyuncular, oyunlarımızda kazandıklarına gerçekten sahip olurlar. Gala Oyun Platformunda sihirli bir kılıç kazanırsanız veya kazanırsanız, o sizindir. Öğeleriniz ve devralınan herhangi bir statü, başka bir kişiye takas edebileceğiniz veya oyun içinde oynayabileceğiniz blok zincirinde doğrulanabilir bir varlıktır. Bir boşlukta oyun geliştirmiyoruz, Discord topluluğumuzla sürekli olarak etkileşim kuruyor ve varsayımları test ediyoruz. Girdileri her oyunun tasarımının aldığı yönü şekillendiren bir vokal topluluğuyla birlikte inşa ediyoruz. Gala Games Network’teki her şey, oyuncunun sahip olduğu Düğüm Ekosistemine bağlıdır. Gala Ağı, tıpkı sizin gibi Gala Düğümlerini ev bilgisayarlarından çalıştıran kullanıcılar tarafından desteklenmektedir.” satırlarına yer veriyor.

Gala Coin nedir?

Gala tokenları, Ethereum blok zincirinde çalışan ve ERC-20 standardına uyan Gala Games Ekosisteminin bütüncül parçası olan token’larıdır. Daha spesifik olarak, iade edilmeyen yardımcı program tokenları kriptografik olarak güvence altına alınır ve ekosistemdeki katılımcılar arasında bir değişim aracı olarak kullanılır. Bu, tokenların nasıl kullanılacağı üzerinde tam kontrole sahip olan kullanıcılar arasında aktarılabilir olduğu anlamına gelir.

Oyuncular, benzersiz token (non-fungible token, NFT) sahibi olabilir ve Gala Games ekosistemindeki oyunların yönetiminde söz hakkı edinebilir. Founder’s Nodes (Kurucu Düğümleri) oylama mekanizması, katılımcıların Gala’nın hangi oyunları geliştirmesi ve hangi oyunların fon alması gerektiğini belirlemesine olanak tanıyor. Oyunlara özel oluşturulan NFT’leri satın almanın yanı sıra Gala Games, kendi yardımcı program token’ı olan GALA’yı da kullanıyor. Gala Games şu ana kadar, Town Star isimli oynanabilir oyun ve VOX adlı NFT koleksiyon serisi piyasaya sürdü. Yakın gelecekte bir fantezi RPG, bir bilim kurgu strateji ve bir de kule savunma oyunu gibi yapımları hayata geçirmeyi planlıyor.

Gala Coin nereden ve nasıl alınır?

CoinMarketCap verilerine göre, Gala Coin’in maksimum arzı, 35 milyar 240 milyon 112 bin iken, dolaşımdaki arzı 6 milyar 96 milyon olarak kaydedilmiş durumda. Gala Coin, Aralık 2020’de 0.000151 dolar ile en düşük seviyesini yaşarken, bugün (25 Kasım 2021 tarihinde) ise 0.75 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü. 25 Kasım 2021 itibariyle Gala Coin’in piyasa değeri 4.5 milyar dolar seviyesinde ve ilk 100 kripto para arasında yer alıyor. Gala Coin, Binance, Coinbase, KuCoin ve Gate.io gibi majör borsalardan alınıp satılabiliyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl