Gala Games, tweet sildi: Yüzde 200 artan token sert düştü

"The Rock" olarak da bilinen ünlü aktör Dwayne Johnson ve bir başka ünlü isim Mark Wahlberg ile yapılacak olan film projesini açıklamasıyla ses getiren Gala Games, duyuru tweet'ini sildi. Haber, Gala token'da da kısa sürede %20'lik düşüş getirdi.

Henüz iki gün önce %70’ten fazla yükseliş gösteren Gala token, Gala Games’in The Rock tweet’ini silmesinin ardından düşüşe geçti. Gala token kısa süre içinde yüzde 20’den fazla düşüş yaşadı.

İkisi de doğrulamamıştı

Özellikle Gala Games’in attığı tweet’ten sonra iki aktörün herhangi bir doğrulama geçmemesi ve tweet’lere RT ya da fav desteği vermemeleri de dikkat çekmişti. Gala Games’in tweet’i neden sildiği hala bilinmiyor. Aynı tweet’in altında şirket, ekosistem katılımcılarının QR okutulması vasıtasıyla iki aktörün filmlerine bilet alabileceklerini ve Netflix’ten dijital ödül kazanabileceklerini de eklemişti.

Yine QR kodlarla OpenSea platformundan da çeşitli NFT alımlarının yapılabileceği aktarılmıştı.

Gala’daki fiyat hareketi yılbaşı gecesinden bu yana ise %130 olmuştu. Gala token haberin yazıldığı dakikalarda yaklaşık 0.037 dolardan işlem görüyor. 50 milyarlık rzı olan token’ın sadece 7.3 milyarının dolaşımda olması ise, token’ın büyük dezavantajlarından biri olarak görülüyor. Gala token, 2021’in Kasım ayında birçok metaverse, web3 ve oyun token’ı gibi kendi rekorunu kırmış ve 0.82 dolar olmuştu.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl