Gala ve Solana (SOL) neden yükseliyor?

FTX'in iflasıyla birlikte fiyatta derin bir düşüş yaşayan Solana, geçtiğimiz hafta bulunduğu 8 dolar bölgesinden bugün itibarıyla 16 dolar seviyesine müthiş bir geri dönüşe imza attı. Oyun token'ı Gala ise The Rock anlaşmasıyla 24 saatte %60'tan fazla yükseldi.

2021’in Kasım ayında önemli bir ralli yakalayan ancak daha sonra genel piyasa düşüşüyle, o dönemki ATH seviyesinden %90 geriye giden Gala, son 24 saatte yüzde 60’ın üzerinde bir yükseliş gösterdi.

The Rock ismi yükseliş getirdi

Gala resmi Twitter hesabından, ünlü aktörler Dwayne Johnson ve Mark Wahlberg ile bir film anlaşması yapıldığı açıklandı. Özellikle The Rock olarak da bilinen aksiyon filmlerinin en bilinen oyuncusu Dwayne Johnson ismi yükselişte büyük pay sahibiydi. Açıklamanın ardından 0,040 doların da üzerine çıktı. Gala’daki fiyat hareketi yılbaşı gecesinden bu yana ise %130 oldu.

Yapılan açıklamada artık iş modelinde de değişikliğe gidildiği ve film ve dizilerde ya da sinema biletlerinde gösterilecek olan QR kodların okutularak OpenSea gibi platformlardan ürün ve çeşitli öğelerin alınabileceği kaydedildi.

Solana’da “meme coin” furyası

Geçtiğimiz hafta 9 doların altına inen ve yatırımcısını üzmeye devam eden Solana ise gösterdiği önemli geri dönüşle, Kasım ayında FTX’in iflasıyla birlikte gördüğü düşüş seviyesine yani 16 dolara ulaştı. 24 saatte yüzde 20 artan SOL, 1 haftada ise yüzde 60’lık çıkış yakaladı. Solana blok zincirinde BONK’un ardından çıkarılan birçok “meme coin” de bu tarafa olan ilginin artmasına sebep oldu. Hatırlanacağı üzere BONK, yılbaşı öncesi çıkarıldığı dönemden geçtiğimiz Perşembeye kadar yüzde 3000’lik yükseliş yaşamıştı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl