Galatasaray’ın token’ı işlem görmeye başladı: %400 prim yaptı

Galatasaray'ın taraftar token'ı Galatasaray Fan Token (GAL), Chiliz.net üzerinde alım satıma açıldı. Token, ilk işlem gününde yüzde 400'e varan oranda prim yaptı.

galatasaray

Galatasaray ve Blockchain şirketi Chiliz arasındaki iş birliği ile oluşturulan Galatasaray Fan Token (GAL), bugün itibari ile Chiliz.net üzerinde işlem görmeye başladı.

GAL için geçtiğimiz Şubat ayında token arzı gerçekleştirilmiş, her bir GAL, 10 TL karşılığında satışa sunulmuştu. Bu sürecin ardından token, GAL/CHZ işlem çifti ile borsada alım satıma açıldı.

GAL, Chiliz.net’teki ilk işlem gününde 7 doları (587 CHZ) geçti. Haberin yayına girdiği dakika itibari ile 91 bin dolarlık alım satım yapılırken fiyat ise 4.37 dolar veya 325 CHZ seviyesinde yer alıyor. Bugün görülen en yüksek nokta dikkate alındığında 10 TL’den ön satışı yapılan GAL’nin borsada yüzde 400’e yakın prim yaptığı söylenebilir.

GAL token sahipleri, Socios.com uygulamasıyla Galatasaray kulübünün bazı kararlarında oylama hakkının yanı sıra Galatasaray ürünlerinde indirim gibi çeşitli avantajlardan yararlanma olanağına sahip oluyorlar. Bir taraftar ne kadar çok token sahibi olursa kulübün oylamaya sunduğu konulardaki yönlendirici etkisi de o kadar artıyor. Şirketin ifade ettiğine göre, burada tüm oylamalar güvenli bir ortamda yapılıyor ve katılımın tamamı blok zincirine kaydediliyor. Böylece sonuçların değiştirilemez ve şeffaf olması sağlanıyor.

Chiliz’in Galatasaray’a ek olarak birçok dünya devi ile iş birliği bulunuyor. Bunlar arasında Juventus, Barcelona, Atletico Madrid, Paris Saint-Germain, Roma ve diğer birkaç kulüp daha var.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl