Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Galatasaray ve Trabzonspor token’larında gün içi hareket %300’e ulaştı

Galatasaray ve Trabzonspor'un token'ları GAL ve TRA'nın gün içindeki fiyat hareketi, yüzde 300'ü buldu.

trabzon-galatasaray

Galatasaray ve Trabzonspor’un token’ları başta olmak üzere taraftar token’larında çarpıcı fiyat artışları yaşanıyor.

Taraftar token’larındaki artışlar, birçok altcoin’i gölgede bıraktı. Kripto para borsası Paribu tarafından fiyat ekranında sağlanan bilgilere göre, gün içinde 24.69 TL’den işlem gören GAL, yüzde 280’in üzerinde artışla 94.00 TL’ye dokundu. Fiyat, daha sonra 51 TL’ye kadar çekilirken Trabzonspor’un TRA token’ındaki artış daha çarpıcıydı. Bordo-mavili kulübün TRA’sı, 10 TL’den yüzde 300 artışla 40 TL’ye kadar çıktı ve haberin yayına girdiği TSİ 22.45 itibari ile 23 TL’den el değiştiriyor.

Fiyat artışlarıyla birlikte her iki token’ın hacimleri de patlama yaşadı. GAL token’ın hacmi 106 milyon TL, TRA’nın hacmi de 70 milyon TL olarak gerçekleşti.

Sadece Galatasaray ve Trabzonspor’un token’larında değil, genel itibari ile taraftar token’larının neredeyse tamamında yukarı yönlü bir eğilim görülüyor. Örneğin Independiente’nin token’ı CAI yüzde 127, Apollon Limassol’un token’ı APL de yüzde 60 arttı.

Son 24 saatteki veriler Paribu’da Bitcoin, XRP, Ethereum’dan sonra en çok Juventus, Galatasaray ve Paris Saint-Germain token’larının alınıp satıldığını gösteriyor.

Bu kulüplerin tamamı, taraftar token’larını Socios iş birliği ile hayata geçirmişlerdi. Token’lar, birkaç hafta önce Paribu’da listelenmeye başlamışlardı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl