Galaxy Digital CEO’su Novogratz: XRP, SEC’ye rağmen çökmedi

Kripto para şirketi Galaxy Digital'ın CEO'su ve Bitcoin başta olmak üzere kripto paralara verdiği destekle bilinen Mike Novogratz, XRP'nin, SEC tarafından açılan davaya rağmen çökmediğini ve bunun endüstride güçlü bir topluluğa sahip olmanın ne kadar önemli olduğunu gösterdiğini belirtti. Novogratz ayrıca konuyla ilgili GameStop ve Dogecoin örneklerini de verdi.

novogratz (2)

Bitcoin’in ciddi şekilde düşüş yaşadığı yaz aylarında, negatif gidişatın geçici olduğunu birçok kez söyleyen ve yükseliş beklentilerini dile getiren Mike Novogratz bu kez de, kripto para endüstrisinde güçlü bir topluluğa sahip olmanın önemine değindi.

“Hem çökmedi hem 3 katına çıktı”

Twitter hesabından, SEC tarafından açılan davaya rağmen XRP’nin büyük bir çöküş yaşamadığını dile getiren Novogratz şu yorumu yaptı:

“SEC’nin dava hamlesinden bugüne kadar XRP fiyatı, hem çökmedi hem de 3 katına çıktı. Bu durum, toplulukların ortak çıkarları oldukları zaman ne kadar dirençli olabildiklerinin bir kanıtıdır”

Bir takipçisinin Novogratz’ın bir şeyler bildiğini ve tweet’i bu sebepten attığını söylemesi üzerine Galaxy kurucusu GameStop ve Dogecoin örneklerini verdi:

“Sadece XRP topluluğuna bakmayın. GameStop ve Dogecoin gibi örnekler de var. Güçlü toplulukları var. Şu anda bir değeri olan topluluk kimlikleri var. Yeni fenomen bu topluluklara sahip olmaktır”

Bitcoin’de 100 bin doları bekliyor

Mike Novogratz geçtiğimiz hafta bağlandığı bir televizyon programında Bitcoin’in hızlı şekilde 80 ilâ 100 bin dolar aralığına gideceğini düşündüğünü söylemişti.“Geçmişte altın alanlar artık Bitcoin’e geçiyor” diyen Novogratz, küresel anlamda kripto paraların artık herkesin hedefindeki yatırım aracı olduğunu belirtmişti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl