Galaxy Digital, 9 token’dan oluşan endekse bağlı DeFi fonu kurdu

Kripto para şirketi Galaxy Digital, Bloomberg ile birlikte bugün Bloomberg Galaxy DeFi Index’i (DEFI) devreye aldı. Galaxy Digital’in fon platformu Galaxy Fund Management ise DEFI endeksinin performansını izleyen, Galaxy DeFi Index Fund adında bir DeFi fonu oluşturdu.

Söz konusu endeksin, aracı kurumlar, borsalar veya bankalar gibi merkezi bir finansal aracı olmadan finans hizmetleri sağlayan, piyasa değerine göre en büyük merkeziyetsiz finans (DeFi) protokollerinin performansını ölçmek için geliştirildiği belirtiliyor.

Endekse dahil edilen varlıklar ve ağırlıklarının ise şöyle olduğu açıklandı:

  1. UNI Uniswap %40.0
  2. AAVE AAVE %18.0
  3. MKR Maker %12.7
  4. COMP Compound %10.0
  5. YFI Yearn.Finance %5.4
  6. SNX Synthetix %5.0
  7. SUSHI SushiSwap %4.3
  8. ZRX 0x %2.8
  9. UMA UMA %1.8

Bloomberg Çoklu Varlık Endeksleri Ürün Yönetimi Müdürü Alan Campbell, “Merkezi olmayan finans, kripto para piyasasında sıradaki büyük yatırım teması olarak gelişme kaydediyor. Likidite ve kurumsal saklama çözümleri büyümeye devam ederken DeFi kurumsal yatırımcılar için giderek daha cazip bir seçenek haline geldi. Kripto endeks hizmetlerimizi çeşitlendirmek için Galaxy ile çalışmayı sürdüreceğiz.” şeklinde konuştu.

Galaxy Digital Ortağı ve Varlık Yönetimi Müdürü Steve Kurz ise “Galaxy, kripto para ekosistemindeki yeniliklere açık olmak isteyen kurumlara yol göstermeye devam ediyor. DeFi’ın temelindeki blok zinciri tabanlı altyapı, giderek olgunlaşıyor ve bu yeni teknolojinin finansal hizmetler alanını nasıl kökten değiştirebileceğinin açık örnekleri gerçek zamanlı olarak ortaya çıkıyor. Bloomberg ve DeFi endeks fonumuzla varılan bu ortaklık, yatırımcılara finansal hizmetlerin geleceğine yönelik iyi planlanmış yatırım maruziyeti sağlayan veriler ve araçlar sunuyor.” dedi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl