Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Galaxy Digital CEO’su Novogratz’tan Bitcoin yorumu: Asya satıyor, ABD alıyor

Bitcoin başta olmak üzere kripto paralarla ilgili yorumlarıyla dikkat çeken kripto para yatırım firması Galaxy Digital'ın CEO'su Mike Novogratz, Bitcoin'in 30-35 bin dolar aralığındaki hareketlerini, "Asya satıyor, ABD alıyor" yorumuyla değerlendirdi. Novogratz ayrıca Çin ile büyük bir soğuk savaşa girmek üzere olduklarını belirtti.

Bitcoin ve Ethereum olmak üzere kripto paralara yaptığı yatırımlarla bilinen ünlü iş insanı ve kripto para yatırım firması Galaxy Digital’ın CEO’su Mike Novogratz, Çin’in kripto paralara savaş açtığını söyledi. Asya tarafından gelen satışların, ABD tarafından değerlendirildiğini belirten Novogratz, “Çin ile daha geniş bir soğuk savaşa girmek üzereyiz” dedi.

CNBC’deki Squawk Box programına katılan Novogratz’ın açıklamaları şu şekilde:

“Asya satıyor, ABD alıyor”

30 ilâ 35 bin arasında konsolide olan bir Bitcoin görüyoruz. Gördüğümüz şey aslında şu, Asya satıyor, ABD ise geri alıyor. Girişim fonlarına, serbest yatırım fonlarına, kripto para fonlarına sürekli olarak yeni paranın girdiğini görüyoruz.

“Çin ile daha geniş bir soğuk savaşa girmek üzereyiz”

Bu yüzden ay başında, Bitcoin ve Ethereum’un yanında bazı altcoin’lerin de iyi hareketler yaptıklarını gördük. Daha sonra ne oldu? Asyalılar satmaya devam ettiler, çünkü Çin kripto paralara adeta savaş açtı. Hatta şu anda çok daha geniş bir soğuk savaş içine girmek üzereyiz.

“Politikacılar kripto paraları bilmiyor, onlara eğitim vermeliyiz”

Tabii ki Gary de (Gensler) kripto paraların regüle olmasını ister. Şu anda bunu yapacak gücü yok. Kongre’nin ona bu gücü sağlaması lazım. Bence kurallar geldiği zaman, bu piyasa için rahatlatıcı bir durum olacak. Bakın burada öğrendiğimiz şey, Washington’da çok fazla zaman geçirmemiz gerektiği… Çok akıllı olan politikacılarımız, maalesef kripto paralar hakkında çok az şey biliyor. Bu, bizim içinde bulunduğumuz endüstrinin ayıbı diye düşünüyorum. Onlara gerekli eğitimi vermek için çok şey yapmamız gerekiyor.

“ETF’ler bu yılın son çeyreğinde ya da 2022’de kabul edilebilir”

ETF’lerin (Bitcoin), ya bu yılın son çeyreğinde ya da gelecek yılın ilk çeyreğinde kabul edilmesini bekliyorum. Bakın Gensler, koltuğuna oturur oturmaz önünde birçok iş buldu. Hangisini önplâna alacağı belli değil. Bitcoin ETF’lerinin önem olarak ilk sıralarda olduğunu sanmıyorum. 13 ya da 14 başvuru var. Bunların üzerinde çalıştıklarını biliyorum. Ben Gensler’in işleri zamanla yoluna koyacağına inanıyorum. Eski başkan Clayton ise, pek de kripto paralarla ilgilenmek istemiyordu.

“Çin kendisine karşı olan her şeyi ezmek istediğini gösterdi”

Xi (Jinping) bu konudaki mesajını net olarak verdi. Komünist Parti’ye tehdit olabilecek her şeyi ezeceğini gösterdi. Bu, Jack Ma da olabilir, Didi de, kripto da… Bakın Çinliler, paralarını “off-shore” hesaplara göndermek istediklerinde bunu zaten yapıyorlar. Daha önce de söyledim, Çin’in son başkanının çocuklarının hepsinin ABD pasaportları vardı. Burası sadece radarın göstergesinde kalabileceğiniz bir yer değil. O yüzden ben bazı Çinlilerin, kriptoda kalmaya devam edeceğini düşünüyorum ama sadece eskisi kadar kolay olmayacak.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl