Mike Novogratz’ın Galaxy Digital’i, on milyonlarca dolarlık FTX yatırımını açıkladı

Kripto para yatırım firması Galaxy Digital da yaptığı açıklamayla FTX borsasına yatırımı olduğunu duyurdu. Galaxy'nin 70 milyon dolardan fazla yatırımı olduğu belirtilirken bunun büyük bölümünün ise çekim aşamasında olduğu kaydedildi.

Binance borsasının FTT satış hamlesiyle sadece 2 günde iflasın eşiğine gelen ve yine Binance borsasına satılmak üzere olan FTX borsasına yatırım yapan bir ABD’li şirket daha ortaya çıktı.

Kripto para yatırımlarıyla bilinen Mike Novogratz’ın kurduğu ve CEO’luğunu yaptığı Galaxy Digital’ın FTX’te 76.8 milyon dolar değerde kripto parası olduğu belirtildi. Açıklama Galaxy şirketi tarafından 2022 yılı 3. çeyrek kazanç raporunda yapıldı. Bu rakamın yaklaşık 47.5 milyon dolarlık kısmının ise çekim aşamasında olduğu kaydedildi. Bilindiği üzere FTX borsasında çekimler şu anda ya askıya alınmış ya da aşırı derecede yavaşlamış durumda…

Zarar 68 milyon dolar…

Daha önceki çeyreklerde de ciddi zararlar açıklayan şirket bu kazanç rapor toplantısında da net 68 milyon dolarlık zarar açıkladı. Yönetim altındaki varlıklar ise %17’lik artışla yaklaşık 2 milyar dolar oldu.

CEO Mike Novogratz yaptığı açıklamada “Organik ve organşk olmayan büyüme gücümüzle geleceğe yatırım yapmaya devam ediyoruz” dedi.

Madencilik gelirleri düştü

Galaxy Digital’ın kripto para madencilik operasyonları da bulunuyor ve daha önceki çeyrekler de bu iş kolundan elde edilen gelirler zararların bir bölümünü karşılıyordu. Ancak son dönemde artan enerji maliyetleri ve şirketin faaliyetlerini yaptığı madencilik firmasının kapasitesini azaltmasının da Galaxy’nin bu anlamdaki gelirlerini düşürdüğü kaydedildi.

Galaxy ayrıca, Nasdaq’ta listelenme planının hala SEC incelemesinde olduğunu ve bu durumun 2023’te gerçekleşmesini beklediklerini de açıkladı.

Terra LUNA dövmesi tepki toplamıştı

Galaxy’nin kurucusu olan Mike Novogartz’ın Nisan ayındaki Bitcoin konferansında Terra LUNA dövmesini göstermesi dikkat çekmiş ancak bundan sadece 1 ay sonra LUNA sistemi tamamiyle çökmüştü. Kripto para topluluğu Novogratz’a bu dövmesini göstermesi ve birçok kişiyi LUNA yatırımına dolaylı yoldan çekmesi sebebiyle tepki göstermişti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl