Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Galaxy Digital yöneticisinin yıl sonu Bitcoin tahmini 70 bin dolar

Kripto para yatırım firması Galaxy Digital'ın Trade yöneticilerinden Jason Urban, Bitcoin'in fiyat düzeltmesinin yıl sonuna doğru azalacağını ve fiyatın 70 bin dolar civarında olacağını düşündüğünü belirtti.

bitcoin

Son dönemde artan kurumsal şirket yatırımlarının yaz ayları sonrasında etkisini daha da fazla göstereceğini belirten Urban, ATH’nin de geçileceğini düşündüğünü söyledi:

“Sene sonuna doğru, bu seneki ATH aşılacaktır. Son haftalardaki korku ve belirsizlik yaz boyunca azalacak ve fiyat biraz daha rayına oturacaktır. Sonbahara girdikten sonra da kurumsal benimsenmenin kendisini daha da göstereceğini düşünüyorum. 70 bin dolar civarı bir fiyat görebiliriz”

“Son volatilite hareketleri kurumsal sebebiyle değil”

Son düşüş hareketlerinin kurumsal çevreden değil, çoğunlukla küçük yatırımcı tarafından geldiğini belirten Urban, Bitcoin’in bir düşüş daha yaşaması durumunda 25 bin dolar bölgesinin destek seviyesi olacağını söyledi ancak en büyük kripto paranın 30 bin doların üzerinde tutunmasının, Bitcoin’in geleceğine duyulan güvenin bir işareti olduğunu da sözlerine ekledi.

“Regülasyonlar gerekli”

Birçok varlık sınıfının yatırım kuralları olması sebebiyle Bitcoin ve kripto paralar için de regülasyonların gelmesinin ve konuşulmasının önemli olduğunu belirten Galaxy Digital yöneticisi, şunları söyledi:

“Bitcoin, birçok yatırımcının portföyünde yer almaya başladı. Bu yüzden regülasyonların gerekli olduğunu düşünüyorum. Ancak Bitcoin yasadışı aktivitelerde kullanılmasını, onu yasaklamak için sebep gösterenlere de katılmıyorum”

Hafta başında 30 bin doların altına sarkan Bitcoin, daha sonra yeniden yükselerek 35 bin dolar sınırına kadar yaklaştı. Haberin yazıldığı dakikalarda ise 33 bin dolardan işlem görüyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl