Galaxy Digital, NFT ve oyunlara yöneldi: 325 milyon dolarlık yatırım

Kripto paralara verdiği destekle bilinen Mike Novogratz'ın sahibi olduğu Galaxy Digital'ın eğlence sektörüne eğilen kolu Galaxy Interactive, 325 milyon dolarlık yatırım aldı. Galaxy Interactive fonundan sorumlu olan şirketin genel ortağı Sam Englebardt ayrıca sanat ve oyun sektörüne şu ana kadar 150 milyon dolara yakın yatırım yaptıklarını da açıkladı.

Kripto para yatırım şirketi Galaxy Digital’ın sene başından bu yana, firmanın eğlence sektörüne odaklanan kolu vasıtasıyla dijital eğlence sektörüne 150 milyon dolar yatırım yaptığı belirtildi. Şirketin gelen ortaklarından Sam Englebardt’ın açıklamasına göre; oyun ve sanat startup’larını takip eden ve 325 milyon dolarlık yeni yatırım aldığı duyurulan Galaxy Interactive, aylardır başta Art Blocks olmak üzere bu tür şirketlere ciddi yatırımlar yapıyor.

“Gençler kitleler halinde dijitale geçiyor”

Konuyla ilgili verdiği bir röportajda konuşan Englebardt, genç nesillerin dijital dünyaya olan eğilimlerine vurgu yaptı ve şunları söyledi:

“Genç jenerasyonların kitleler halinde fiziksel dünyadan dijital tarafa geçtiğini düşünüyorsanız neye yatırım yapardınız?”

“Metaverse kavramının için zayıf”

Englebardt’a göre eğer NFT’ler ve diğer kripto para teknoloji altyapısını kullanan firmalar, ‘metaverse’ün omurgasını oluşturacaksa, oyun ve blok zincir için de geçerli olacak şekilde, Galaxy de buradaki pastadan payını almak isteyecektir. Bilindiği üzere “metaverse” terimi son dönemlerde çok fazla kullanılmaya başlandı ve kullanıcıların sanal dünyalarda birbirleriyle etkileşime geçebilmelerini temsil ediyor. Ancak Englebardt, Galaxy Interactive’in stratejisini, direkt olarak bir “metaverse oyunu” olarak tanımlamıyor. Hatta gittikçe karmaşıklaşan bir evren olduğu için de kelimeyi “anlaşılmaz bir terim” olarak lanse ediyor:

“Metaverse kavramının içi şu anda çok zayıf ve biz, daha derin felsefesi olan, bizi gerçekten bu terime taşıyabilecek ve altında bir fikir yatan teknolojilere yatırım yapıyoruz”

Oyun sektörünün Galaxy Interactive’in ilk yatırım amaçlarından biri olduğunu da belirten Englebardt, kripto para odaklı olmayan 1047 Studios ve Elodie Games şirketlerine de yatırım yaptıklarını söyledi.

1 milyar dolar değerdeki sanat tabanlı bir startup olan Masterworks ve NFT platformu olan Art Blocks da yine Galaxy Interactive’in görüş alanında önemli yer tutuyor.

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl