Galaxy CEO’su Novogratz: Bu kripto davaları kısa sürede bitmez

Kripto dünyasının yakından tanıdığı Mike Novogratz, SEC'nin Binance ve Coinbase'e açtığı davaların kısa sürede bitmeyeceğini belirtti. Novogratz ayrıca ABD'deki operasyonlarını da ülke dışına taşımaya başladıklarını söyledi.

Kripto paralar ve blok zinciri teknolojisi konusunda finansal hizmetler veren Galaxy Digital şirketinin kurucusu ve CEO’su olan Mike Novogratz, kripto dünyasında yaşanan son gelişmeleri Bloomberg’e değerlendirdi.

“Kısa sürede bitmez”

SEC’nin Binance ve Coinbase aleyhine açtığı davalar hakkında konuşan Novogratz, mahkeme sürecinin kısa zamanda bitmeyeceğini düşündüğünü belirtti:

“Bu davalar muhtemelen birkaç ayda bitmeyecektir. Hızlı bir sonuç çıkmaz. Neler olacağını kestirmek zor. Yatırım stratejisi belirlemek de zor”

“Büyük kurumlar şu anda yatırım yapmıyor”

Başta ABD’deki kurumsal şirketler olmak üzere büyük oyuncuların beklemede olduklarını dile getiren ünlü CEO, şu ifadeleri kullandı:

“Kurumsallar şu anda bekliyorlar. Yatırım yapmıyorlar. Yatırım yapanlar genelde, Square, Robinhood ve Revolut gibi aracı şirketler vasıtasıyla alım yapan küçük yatırımcılar… Ancak şu da unutulmamalı ki, SEC; Bitcoin, Ethereum ve USDC’yi yatırım sözleşmesi olarak adlandırmadı. Bu, sektörün 4’te 3’lük bölümünün, ABD’de bile yatırım yapılabilecek durumda olduğunu gösteriyor”

“Kripto kendini yeniden göstermeli…”

ABD’de gittikçe sıkılaşan regülasyon kurallarından ötürü Galaxy’nin, faaliyetlerinin büyük bölümünü ülke dışına taşıdığını belirten Novogratz, kripto para sektörünün ise yeni bir hikayeye ihtiyacı olduğu değerlendirmesini yaptı:

“Kripto kendini ve kullanım alanlarını yeniden göstermelidir. Şu anda yatırımcı ilgisi daha çok yapay zeka alanına kaydı. Kriptonun hikayesini yeniden göstermesi için, örnek olarak, telefon üzerindeki bir uygulamayla Web3’e bağlanma ve onun kullanılması gibi bir geliştirme gerekiyor”

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl