Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Game of Thrones’un yeni bölümlerini sızdıran hacker’lar Bitcoin istedi

‘Mr. Smith’ takma adını kullanan bir grup hacker, geçtiğimiz günlerde Game of Thrones dizisinin yayıncısı Home Box Office’in (HBO) server’larına girmiş ve dizinin henüz yayınlanmamış bölümlerini internete sızdırmışlardı. Hacker’ların, HBO yetkilerine ulaşarak Bitcoin‘le fidye istedikleri öğrenildi. HBO’nun gelecek tüm dizi ve programlarını sızdırmakla tehdit eden hacker’ların talep ettiği Bitcoin ise tam 6 milyon Dolar değerinde. ‘Gizli yazışmaları da paylaşacağız’ Hacker’lar yayınladıkları video mesajında, “Biz başarılı bir biçimde bizim için en zor hedef olan HBO’nun ağına girdik. 6 ay boyunca sızmak...

‘Mr. Smith’ takma adını kullanan bir grup hacker, geçtiğimiz günlerde Game of Thrones dizisinin yayıncısı Home Box Office’in (HBO) server’larına girmiş ve dizinin henüz yayınlanmamış bölümlerini internete sızdırmışlardı.

Hacker’ların, HBO yetkilerine ulaşarak Bitcoin‘le fidye istedikleri öğrenildi. HBO’nun gelecek tüm dizi ve programlarını sızdırmakla tehdit eden hacker’ların talep ettiği Bitcoin ise tam 6 milyon Dolar değerinde.

‘Gizli yazışmaları da paylaşacağız’

Hacker’lar yayınladıkları video mesajında, “Biz başarılı bir biçimde bizim için en zor hedef olan HBO’nun ağına girdik. 6 ay boyunca sızmak için uğraştık. HBO bize fidye vermezse HBO’nun sadece Game of Thrones dizisini değil, gelecekteki bütün dizi ve filmleriyle birlikte gizli yazışmalarını dünyayla paylaşacağız.” ifadelerini kullandılar.

Öte yandan HBO’lu yetkililer, dün yaptıkları açıklamada polis ve güvenlik uzmanlarıyla birlikte çalıştıklarını ifade ederken fidye ile ilgili olarak bir yorumda bulunmadılar.

 

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl