Meme coin’leri coşturan GameStop fenomeni geri döndü: 180 milyon dolarlık paylaşım

Mayıs ayında 3 sene sonra X'e geri dönen ve attığı tweet'le meme coin'lerde ciddi yükseliş hareketine neden olan “Roaring Kitty” takma adlı Keith Gill, bu kez de yine 3 sene sonra Reddit'e döndü. Gill'in paylaşımı, piyasa öncesi işlemlerde GME hisse fiyatını ve bazı meme coin'leri yine sert yükseltti.

“Meme hissesi” olarak bilinen GameStop (GME) ile yine bu hisse odaklı çıkarılan meme coin’ler, finansal analist Keith Gill’in Reddit paylaşımıyla yeniden yükselişe geçtiler.

180 milyon dolarlık pozisyon

2021 yılındaki GME hisselerinde yaptığı alımlarla bir anda büyük şirketlerin ters köşede kalmasına ve büyük kayıplar yaşamasına neden olan Gill, Reddit üzerindeki paylaşımında 116 milyon dolarlık GameStop hisselerini ve 65 milyon dolarlık da alım opsiyonunu ifşa etti. 21 Haziran günü sona erecek olan alım opsiyonundaki kullanım fiyatı ise 20 dolar oldu.

Cuma gününü 23 dolardan kapayan GME hisseleri ise Keith Gill’in paylaşımının ardından %100’e yakın artış yaşadı ve piyasa öncesi işlemlerde 43 doları da aşmayı başardı.

Gill’in 13 Mayıs günkü tweet’inin ardından GameStop hisseleri sert yükselmiş ve fiyat 1 günde 24 dolardan 64 dolara kadar çıkmıştı. Fiyat daha sonraki günlerde ise yeniden eski yerine çekilmişti.

Meme coin GME ve KITTY’ler sert yükseldi

Gill’in paylaşımı kripto para alanına da etki etti. Solana tabanlı olan ve aslında GameStop şirketiyle isim benzerliği dışında hiçbir bağlantısı bulunmayan GME, %300’e yakın yükseliş yaşadı ve 0.015 dolara yükseldi. GME’nin yanı sıra KITTY ve ROAR kısaltmalarıyla çıkarılan token’lar da sırasıyla %440 ve %330’luk yükselişler gördüler.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl