Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

GameStop hisseleri, Tron kurucusu Justin Sun aldığından beri %80 düştü

Tron kurucusu Justin Sun’ın, son zamanlarda çok konuşulan Reddit forumlarından biri olan WallStreetBets’te öne sürülen hisselerden oluşan portföyü son 3 günde önemli derecede düşüş yaşadı.

Sun, 1 Şubat Pazartesi günü Twitter hesabından yaptığı açıklamada, 10 milyon dolar maliyetle ortalama 314 dolar fiyattan 31 bin 900 GME, 1 milyon dolar maliyetle ortalama 15.45 dolar fiyattan 64 bin 700 AMC ve 1 milyon dolar maliyetle ortalama 27.49 fiyattan 36 bin 300 gümüş aldığını açıklamıştı.

Hisselerin değeri eridi

Sun’ın alım yaptığı sırada 314 dolar olan GME fiyatı, yüzde 80’in üzerinde düşüşle bugün 58 dolar. AMC’de de yüzde 50’lik bir düşüş yaşandı. Bu düşüşlerden önemli derecede etkilenmeyen tek varlık ise gümüştü. Tron kurucusu hisseleri aldıktan sonra düşüş esnasında satış yapıp yapmadığının bilgisini ise vermedi.

Hatırlanacağı üzere, WallStreetBets başlığı altında birleşen bir grup, GameStop hisselerinin değer kaybına yatırım yapan serbest fonlara darbe vurmak amacıyla aşırı miktarda hisse satın almış ve bu yatırım fonlarının zararla pozisyon kapamalarını sağlamışlardı. Bu olayla, Wall Street’e bir mesaj göndermek istediklerini belirten grubun yatırım yaptığı hisseler ciddi yükselişlerin ardından kısa sürede adeta çakılmışlardı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl