GANA Technologies, tıp devrimi için yapay zeka ve blockchain’i birleştiriyor

Umut verici uluslararası Blockchain tabanlı bir proje olan Green and Nature Association (GANA) Technologies, tıp alanında bireyler ve araştırma grupları için optimize edilmiş bir dar yapay zeka (ANI) çözümü yaratma yarışına katıldı

Umut verici uluslararası blockchain tabanlı bir proje olan Green and Nature Association (GANA) Technologies, tıp alanında bireyler ve araştırma grupları için optimize edilmiş bir dar yapay zeka (ANI) çözümü yaratma yarışına katıldı. Şu anda GANA, yatırımları kendisine çekiyor ve iki temel amaca hizmet edecek bir mobil uygulama oluşturuyor: hastalara akıllı dijital kişisel yardım ve sorumlu yapay zeka eğitimi için veri toplanması.

Tıpta dar yapay zekanın gelişmesine yatırım yapmak son zamanlarda trend haline geldi. IBM, Google ve NVIDIA gibi devler de dahil olmak üzere yüzlerce şirket kendi ANI çözümleri üzerinde çalışıyor.

Projenin CEO’su Gapseong Noh şu açıklamlarda bulundu:

“Stres, kirlilik ve nüfusun yaşlanması, tıbbi hizmetlerin tanı ve kalitesinin doğruluğunu artırmak için bir talep yaratıyor. ANI’nın büyük miktarlarda kayıtları işleme, model ve korelasyonları arama yeteneği, tıp sektörünün, yeni bir çağa girmesine yardımcı olabilir.”

ANI’nın uygulanabileceği en umut verici alanlardan biri kişiselleştirilmiş tıp. Hastalara uyarlanmış yaklaşım fikri yüzyıllar boyunca var oldu ancak kaliteli kişiselleştirilmiş tıp sadece gelişmiş veri analizi yöntemlerinin ortaya çıkmasıyla mümkün hale geldi. ANI, hastalıkların ve anomalilerin erken tespitinde, en iyi tedaviyi bulmak, CT taramalarını yorumlamak, testler yapmak ve yeni ilaçlar keşfetmek için de kullanılabilir.

Bununla birlikte, tıpta ANI’yı kullanmak belirli bir tehlike yaratıyor: Yapay zeka eğitimi için veri sağlayan grup çok küçük veya çok spesifikse yapay zeka önyargı eğilimi gösterebilir.

İnsanların yaşamları ve sağlığı söz konusu olduğunda kabul edilemez. Bu nedenle GANA’nın geliştiricileri bu sorunu çözmek için bir yol bulmak zorundaydı.

GANA, öğrenme sürecinin şeffaflığını ve kullanıcı verileriyle her türlü manipülasyonu sağlamak için en son blockchain teknolojilerini kullanacak.

Veriler, GANA’nın mobil uygulama kullanıcılarının büyük bir topluluğundan (tıp enstitüleri, hastaları, araştırmacılar, ilaç üreticileri ve dağıtıcıları) alınacak ve böylece önyargı şansını en aza indirmek için yeterince büyük miktarda veri sunulacak.

Her yıl kaliteli sağlık hizmetlerine duyulan ihtiyaç artıyor. Şimdi, hemen hemen her alana giren yüksek teknoloji çözümleri çağında, tıpta yüksek teknolojilerin uygulanması, yatırımlar için en karlı alanlardan biri haline geliyor. Ne de olsa hiçbir şey kendi sağlığımıza yatırım yapmaktan daha önemli olamaz.

Ekosistemin araştırılması ve geliştirilmesi için toplanan fonların arttırılması amacıyla Gana Technologies bir ICO’ya başlattı. Halka açık token satışı 21 Mayıs’ta başladı ve 20 Temmuz 2018’e kadar devam edecek.

1 GANA token’ının fiyatı 0.00005 ETH olarak belirlendi. GANA kullanıcıları ayrıca token’ları verilerini paylaşmak için bir ödül olarak alırlar. ICO sırasında proje 20 bin ETH ile 60 bin ETH arasında bir miktar toplamayı planlıyor. Genel satışlardaki minimum sınır 3 ETH. Ayrıca Erken alıcılar yüzde 10’a kadar bonus kazanıyorlar.

GANA projesi hakkında daha fazla bilgi edinmek için resmi web sitesine bakabilirsiniz: ganacoin.io


Sorumluluk reddi beyanı: Bu yazı, sponsorlu bir tanıtım yazısıdır. Uzmancoin’in bu sayfadaki ürün veya hizmetle bir ilişkisi yoktur. Uzmancoin, bu sayfadaki ürün veya hizmetten doğacak riskler karşısında sorumlu tutulamaz. Burada yazılanlar bir tavsiye niteliği taşımaz.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl