Garanti BBVA Kripto’dan saklama kolaylığı

Sponsorlu

4 milyon 200 binden fazla Bitcoin, sonsuza dek kaybedildi. 7 yıldan daha uzun bir süredir hareketsiz olan cüzdanlarda tutulan bu miktar, dolaşımdaki Bitcoin arzının yüzde 21’ine denk geliyor. Yaklaşık 300 milyar dolar değerindeki bu Bitcoin’lerin büyük çoğunluğuna unutulan veya bir şekilde kaybedilen şifreler nedeniyle erişilemediği varsayılıyor. Ortadaki tablo, kripto paraları güvenli bir şekilde saklamanın önemini gösteriyor.

Öte yandan mevcut kripto para cüzdanlarının kullanım zorlukları ve şifrelerin kaybedilme riski, kripto paraların daha geniş kitlelerce kabul görmesinin önündeki engellerden biri olarak görülüyor. Bir taraftan saklama çözümleri de gün geçtikçe gelişiyor. Türkiye’nin en büyük bankalarından Garanti BBVA’nın iştiraki Garanti BBVA Kripto’nun sunduğu saklama hizmeti bunun en önemli örnekleri arasında.

Şifreyi kaybetme riski sıfırlanıyor

Garanti BBVA Kripto, dijital varlıkların saklanmasını kolaylaştırıyor. Kullanıcı adına şifreyi koruyan platform, varlıklara basit bir mobil uygulama üzerinden güvenle erişim sağlama olanağı sunuyor. Ayrıca, cüzdan uygulamalarında kullanıcıların karşısına çıkan şifreyi unutma problemi, Garanti BBVA Kripto’da “müşterini tanı” süreciyle ortadan kaldırılıyor. Böyle bir durumda, hızlı bir kimlik doğrulamasıyla cüzdana erişmek mümkün oluyor.

7 gün 24 saat canlı müşteri desteği veren Garanti BBVA Kripto, cüzdanların güvenliğini; çoklu imza sistemi, gerçek zamanlı kripto varlık denetimi, iç ve dış güvenlik testleri ve sızma testleri gibi ileri düzey güvenlik önlemleriyle sağlıyor. Cüzdan hizmeti, şimdilik Bitcoin, Ethereum, AVAX ve USD Coin’i destekliyor. İlerleyen dönemde desteklenen varlık sayısının artırılması hedefleniyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl

1 yorum

  1. enes Yanıtla

    aklıma miras olarak bırakma durumu geliyor çünkü giriş kısmı internet bankacılığından farksız bu konunun üstüne gitsinler hızlı büyürler