Gary Gensler’ın asistanı ortaya çıktı: “CZ’ye BNB raporu göndermişti”

SEC'nin Coinbase ve Binance aleyhine iki günde iki dava açması dünyada ses getirirken, Gary Gensler'ın MIT'deki blok zinciri ve kripto dersleri de yeniden gündeme geldi. Gensler'ın o dönemlerde asistanı olduğunu iddia eden anonim bir Twitter hesabının yazdıkları ise sosyal medyanın gündemine oturdu.

gary gensler

Bugün kripto dünyasının sert şekilde eleştirdiği ve hatta hiç de sevmediği Gary Gensler’ın adı SEC başkanı olarak açıklandığında birçok uzman mutlu olmuştu. Ancak zaman geçtikçe Gensler adeta bir kripto karşıtı kişiliğe büründü ve geçmiş yılları aratır oldu.

İşte Gensler’ın 2019 yılında Massachusetts Teknoloji Enstitüsü’nde (MIT) ders verdiği dönemde onun asistanı olduğunu iddia eden bir kişi çok tartışılacak sözler sarf etti.

BNB ile ilgili kendi yazdığı raporun Gensler tarafından Changpeng Zhao’ya gönderildiğini belirten bu kişi Twitter hesabında şunları söyledi:

“Asistanı olmadan önce öğrencisiydim”

Gary Gensler’ın MIT’de Kentsel Planlama ve Medya Bölümü’ndeki Blok Zinciri Laboratuvarında asistanı olmadan önceki sene öğrencisiydim. O dönemde BNB ile ilgili bir rapor yazmıştım ve Gensler bu raporu Changpeng Zhao’ya yollamıştı. Bu durum bana ilham kaynağı olmuştu. İlham aldığım rapor değildi, Gensler ile Zhao arasındaki iletişimdi. İnovasyona açılan kapı olan blok zinciri teknolojisinde bir fırsat görmüştüm. Bir tarafta regülatör diğer tarafta ise inovasyon vardı. Yıl 2019’du.

“Gensler ile dünyanın bir ucundan diğer ucuna sohbet ettik”

2019 yazında Şangay’da staj yapıyordum. Arkadaşımla merkeziyetsiz ama küçük projeleri hack’leme konusunda çalışıyorduk. Dünyanın bir ucundan sayın Gensler’ı arayıp sohbet ettiğimizi hatırlıyorum. Sayın Zhao tarafından hatırlanmak, sayın Gensler ile sohbet etmek ve arkadaşımla hack’leme çalışması yapmak… Evren bana bazı mesajlar veriyordu. Ben de en sonunda doğru zamanda doğru yerde olmayı başardım. Web3 ile bu kadar ilgileneceğimi hiç düşünmezdim.

“İlham aldığım iki kişi karşı karşıya…”

Binance ve Coinbase’e açılan davalarda yaşananlar ve ilham aldığım iki kişinin şu an karşı karşıya kalması üzücü bir durum… Keşke olayların geldiği nokta farklı şekilde olsaydı. Ve bunun bir başlangıç olduğunu da biliyorum. Sonuç ne olursa olsun, en parlak akılların dünyayı değiştirmek için ortaya koydukları tüm çaba, umarım karşılık bulur”

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl