Gensler toplantısı ikna etmedi: Kripto ve Grayscale açıklaması

SEC başkanı Gary Gensler, ABD Senato Bankacılık Komitesi toplantısında soruları yanıtladı. Senatörlerin, Gensler'a kripto paraalr konusunda sınırlı sorular sorması dikkat çekerken, toplantıdan kayda değer tek söz SEC'nin Grayscale davası kararını incelemeye devam ettiğiydi.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) başakanı Gary Gensler, merakla beklenen Senato Bankacılık Komitesi toplantısında soruları yanıtladı.

gensler’a hisse senetleri piyasalarındaki aracı kurumlar ve yapay zeka konularında bazı sorular gelirken, kripto paralara adeta hiç değinilmemesi dikkatlerden kaçmadı.

“Grayscale kararını inceliyoruz”

Gensler’a kripto paraalrla ilgili sorulan tek önemli soru Grayscale davasıyla ilgiliydi. Mahkemenin verdiği kararı ve SEC’nin spot Bitcoin ETF’ini kabul etmesi için neler gerektiği sorulan Gensler, soruya tatmin etmeyen üstü kapalı bir cevap verdi:

“Grayscale davası kararını hala inceliyoruz. Elimizde çok fazla spot Bitcoin talebi dosyası var. Hepsini inceliyoruz”

Gensler ayrıca daha önceki birçok toplantıda söylediği gibi, kripto para piyasalarında birçok dolandırıcılık olayının da yalandığını belirtti.

Kripto para karşıtlığıyla bilinen Elizabeth Warren’ın dahi kripto paralarla ilgili tek bir soru sormaması da önemli toplantı notlarındandı.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl