Gate.io ve Visa ortaklığında kripto kartı geliyor

En önemli kripto para borsalarından biri olan Gate.io da ödeme şirketleriyle kripto para anlaşması yapan borsalara eklendi. Borsa, Litvanya iştiraki vasıtasıyla Avrupa Ekonomik Bölgesi (EEA) için Visa'yla birlikte yeni bir kripto kartı çıkaracak.

Kripto para borsası Gate.io’nun ana şirketi olan Gate Group, “Gate Visa” adında bir debit kart çıkaracak. Avrupa Ekonomik Bölgesi için çıkarılacak olan bu kart, şirketin Litvanya iştiraki olan Gate Global UAB firması tarafından sunulacak.

Gate.io’dan yapılan açıklamada EEA bölgesindeki müşteriler için şu anda bir bekleme listesi ve kayıt sürecinin başladığı ifade edildi.

Yalanlanan haberden kısa süre sonra…

Visa ve Gate.io iş birliğinde çıkarılacak olan bu kart ile birlikte, kullanıcılar sahip oldukları kripto paralarla mal ve hizmet alımları yapabilecekler. Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz günlerde Reuters haber ajansı Visa ve Mastercard şirketlerinin, yeni kripto anlaşmalarını askıya aldığını iddia etmişti. Ancak haberden bir gün sonra Visa’nın kripto para anlaşmalarından sorumlu olan yöneticisi Cuy Sheffield, böyle bir durumun söz konusu olmadığını, her gelişme ve anlaşmaya açık olduklarını dile getirmişti.

“Köprü olmaya devam edeceğiz”

Gate.io anlaşmasıyla ilgili de konuşan Sheffield, “Gate.io kullanıcıları artık Visa’nın geçtiği her yerde kripto paralarını diledikleri gibi harcayabilecekler. Ekosistemde geleneksel finans ile yeni olanı birleştirmeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl