Bir likidite fonu da Gate.io’dan: 100 milyon dolar destek

Binance'in başlattığı ve diğer birçok borsanın da takip ettiği "endüstriye destek fonu" çıkarma adımını atan platformlara Gate.io da eklendi. Borsa 100 milyon dolarlık fon duyurdu.

En büyük ve en eski kripto para borsalarından biri olan ve geçtiğimiz günlerde bir likidite krizi içinde olduğu iddia edilmesine rağmen herhangi bir sorun yaşamayan ve faaliyetlerine normal şekilde devam eden Gate.io borsası 100 milyon dolarlık “endüstriye destek fonu” çıkardığını duyurdu.

Kurumsal şirketlerden yüksek gelirli bireylere kadar birçok kişi ve kurumun bu fona katkı sunabileceği ya da fondan yararlanabileceği belirtilen açıklamada “Tüm endüstri katılımcılarını birlikte çalışmaya ve kripto sektörünü yeniden ayağa kaldırmaya çağırıyoruz” denildi.

Fondan yararlanmak isteyen kişi ya da kurumlara maksimum 10 milyon dolara kadar token ile fonlama desteği verilebilecek. Fonlar Gateio’nun spot ve vadeli işlem piyasalarında da kullanılabilecek. Fonun 100 milyon dolar ile sınırlı olmadığı ve piyasa şartlarına göre de artırılabileceği belirtilen açıklamada ayrıca başvuru için son bir tarih olmadığı bilgisi de verildi.

Borsanın dünya çapında toplamda 12 milyondan fazla kullanıcısı bulunuyor.

Hatırlanacağı üzere dün de Binance 1 milyar dolarlık bir fon açıklamış ve borsa CEO’su CZ, fonun 2 milyar dolara da yükseltilebileceğini söylemişti.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl