Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Rus enerji devi Gazprom, Rusya’daki Bitcoin madencilerini desteklemek istiyor

Rusya’da son günlerde Bitcoin konusu her zaman olduğundan daha sık konuşulmaya başlandı. Geçtiğimiz günlerde Rusya Başbakan Yardımcısı Shuvalov, Rusya’nın Çin’in Bitcoin üzerindeki hakimiyetini kırmak için ülkede Bitcoin madenciliği çalışmalarını destekleyeceğini ifade etmişti. Bazı hükümet yetkililerinden dijital para birimiyle ilgili olarak çelişkili açıklamalar gelse de Rusya’da bu konuda yeni ve önemli bir gelişme daha yaşandı. Gazprom, madencilerle görüşüyor Ülkenin en büyük iki enerji devi Gazprom ve EuroSibEnergo, ucuz fiyattan elektrik sağlamak için Bitcoin madencileriyle görüşme halinde. Yerel haber kaynaklarına göre şu...

Rusya’da son günlerde Bitcoin konusu her zaman olduğundan daha sık konuşulmaya başlandı. Geçtiğimiz günlerde Rusya Başbakan Yardımcısı Shuvalov, Rusya’nın Çin’in Bitcoin üzerindeki hakimiyetini kırmak için ülkede Bitcoin madenciliği çalışmalarını destekleyeceğini ifade etmişti.

Bazı hükümet yetkililerinden dijital para birimiyle ilgili olarak çelişkili açıklamalar gelse de Rusya’da bu konuda yeni ve önemli bir gelişme daha yaşandı.

Gazprom, madencilerle görüşüyor

Ülkenin en büyük iki enerji devi Gazprom ve EuroSibEnergo, ucuz fiyattan elektrik sağlamak için Bitcoin madencileriyle görüşme halinde. Yerel haber kaynaklarına göre şu ana kadar yapılmış bir anlaşma yok ancak yakın zamanda konu netlik kazanabilir.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl