Terra LUNA ve FTX krizini bilen 2022 kahini analist: Boğa sezonundayız

2021'de piyasanın zirvesinde "Ayı sezonu geliyor" uyarısında bulunan ve 2022'de FTX ile Terra LUNA'ya karşı birçok kez dikkatli olunması gerektiğini söyleyen anonim trader GCR, bir boğa sezonunun yaşandığını belirtti.

hack (1)

Bitcoin’in zirve seviyeye ulaşması ancak altcoin’lerin çok büyük fiyat düşüşleri yaşaması nedeniyle yatırımcılar, içinde bulunduğumuz dönemin bir boğa sezonu olup olmadığını sorgulamaya başladı.

En çok takip edilen analistlerden biri olan ve GCR olarak da bilinen kripto yatırımcısı ise bir boğa sezonun yaşandığını belirtti. X üzerinde, şu anki piyasanın 2022’ye benzediğini yazan bir hesaba cevap veren GCR şunları söyledi:

“2022’deki öngörülerimi bir ayı sezonunun ortasında söylemiştim. Şu anki durum ise bana daha çok 2020’nin sonlarını, DeFi yazının artık sert şekilde bittiği dönemi hatırlatıyor. Hatta 2021 yaz aylarından da bazı kalıntılar var. Ancak fraktal’lara çok da fazla kanmamak, güvenmemek lazım. Her döngü değişik biçimde yaşanır. Biz hala boğa sezonundayız”

Do Kwon ile 10 milyon dolarlık iddiaya girmişti

2022’nin mart ayında Terra LUNA’nın bir dolandırıcılık olduğunu belirten bir X kullanıcısının Do Kwon ile 1 milyon dolara iddiaya girmesi GCR’yi de harekete geçirmiş ve o da, Do Kwon ile 1 sene sonra (Mart 2023) LUNA fiyatının 88 doların altına düşüp düşmemesi konusunda 10 milyon dolarlık iddiaya girmişti. LUNA daha sonra 2022’nin mayıs ayında çökünce GCR de, diğer kişi gibi iddiayı kazanmıştı.

GCR aynı zamanda LUNA’ya milyonlarca dolarlık da “short” işlem açmış ve kârını katlamıştı.

FTX’in çöktüğü dönem de (Kasım-Aralık 2022) kullanıcıları uyaran ve paralarını bir an önce çekmelerini söyleyen GCR, 2021’in kasım ayında, Bitcoin’in 69 bin dolarlık zirveye gittiği dönemde de ayı sezonunun geldiğine yönelik uyarılarda bulunmuştu.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl