Hack’lenen Liquid borsasına FTX’ten 120 milyon dolarlık destek

Genç kurucu Sam Bankman-Fried tarafından yönetilen ve son dönemdeki yükselişiyle adından söz ettiren FTX borsası, geçtiğimiz hafta hack'lenen ve saldırı sonucunda 90 milyon dolar kaybeden Liquid borsasına 120 milyon dolarlık borç verecek.

Geçen hafta siber saldırıya uğrayan Liquid borsasının imdadına FTX borsası yetişti. Yaşanan hack olayının ardından, saklama sistemlerindeki çoklu hesaplama bölümünün saldırıya uğradığını belirten Liquid borsası 90 milyon dolar zarara uğramıştı. Bu zarar ise 120 milyon dolarlık borç ile FTX borsası tarafından karşılanacak.

Liquid’den yapılan açıklamada alınacak borcun, sermaye üretim projelerini hızlandırmak ve likidite sağlamak için kullanılacağı belirtildi:

“Finansman aynı zamanda Liquid’in bilançosunu iyileştirmenin yanında, borsanın Japonya ve Singapur gibi önemli yargı bölgelerindeki lisans alma fırsatlarını sağlayacak konularda da güçlenmesine imkan verecektir”

Konuyla ilgili konuşan FXT kurucusu ve CEO’su Sam Bankman-Fried da şu ifadeleri kullandı:

“Liquid ile yaptığımız bu anlaşma aslında iki şirketin de, regülasyonların ve ‘müşterini tanı’ kurallarının kripto evreninde ne kadar önemli olduğu ve endüstrinin gelecekte büyük bir parçası olacağı inancının güçlenmesine izin verecek.”

Bilindiği üzere Liquid’in ana şirketi olan Quoine, Japonya gibi regülasyonları sert tutan bir ülkede kripto varlık lisansı alan ilk şirketlerdendi. Liquid’in Singapur’daki alt şirketi olan Quoine Pte de, Singapur Para Otoritesi’ne lisans başvurusunda bulunmuştu.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl