Gemini borsası XRP’yi yeniden listeleyeceğini ima etti

Kripto Borsası Gemini, Ripple’ın SEC’ye karşı hukuk zaferinin ardından kripto token’ı XRP’yi yakında yeniden listeleme planlarına dair yeni bir ipucu verdi.

ABD merkezli kripto borsası Gemini cuma günü, Ripple’ın ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) davasındaki son zaferinin ardından XRP token’ını yakında platformunda yeniden listeleme planları hakkında ince bir ipucu verdi. Bu karar, Ripple’ın ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından kendisine karşı açılan davada kazandığı son yasal zaferin ışığında geldi.

Kripto para borsaları XRP’yi listelemeye devam ediyor

İşlem hacmine göre sıralanan önde gelen kripto para borsalarının çoğunluğu, 13 Temmuz 2023 tarihinde Yargıç Analisa Torres tarafından verilen özet kararın ardından XRP’nin alım satımını yeniden başlatmıştı. Coinbase ve Kraken tarafından token’ın yeniden listelenmesinin ardından, Gemini’nin de aynı şeyi yapmaya hazırlandığı görülüyor.

Yargıç Torres, token satışının yatırım sözleşmesi anlamına gelmediği yönündeki kararı sayesinde ABD kripto borsalarında XRP işlemleri için kapıları etkili bir şekilde yeniden açmıştı. Dolayısıyla, token’ın işlem hacimleri önemli ölçüde artarken, XRP fiyatı neredeyse anında yüzde 60’a varan bir artış gösterdi.

Gemini yakında XRP’yi yeniden listeleyecek mi?

13 Temmuz’da borsa, Ripple lehine verilen kararı göz önünde bulundurarak, platformunda hem spot hem de türev işlemleri için XRP’nin listelenmesini araştırdığını bildirdi. Yeni bir ipucu olarak, Gemini’nin resmi Twitter hesabı, Gemini’nin tokenı yeniden listeleyip listelemeyeceğine ilişkin bir soruya ‘düşünen yüz emojisi’ ile cevap verdi.

Öte yandan Gemini’nin kurucu ortağı ve CEO’su Cameron Winklevoss, Bitcoin birikimine ilişkin yükseliş hissiyatını dile getirdi. Winklevoss’a göre, Bitcoin’in önemli ölçüde birikmesi, spot Bitcoin borsa yatırım fonları (ETF’ler) için yapılan başvurulardaki son artışın bir sonucu olarak başladı.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl