Coinbase’den sonra Gemini’dan da BAE adımı: Yeni merkez mi?

Winklevoss ikizlerinin sahibi olduğu kripto para borsası Gemini, Birleşik Arap Emirlikleri'nde bir merkez kurmayı düşünüyor. Borsanın BAE'de sanal varlık hizmet sağlayıcısı (VASP) lisansına da başvuracağı belirtiliyor.

Geçtiğimiz günlerde Avrupa merkezini İrlanda’da açan Gemini borsası, ABD’deki rakibi Coinbase gibi Birleşik Arap Emirlikleri’nde bir ofis açmayı düşünüyor.

ABD medyasındaki haberlere göre kendi ülkelerinde gelecekteki muhtemel regülasyon zorluklarından çekinen Winklevoss ikizleri, BAE’deki gelişmeleri yakından takip ediyor ve birçok borsanın da bu bölgeye gitmesiyle birlikte geride kalmak istemiyor. Haberlerde ayrıca Gemini borsasının Dubai dışında Abu Dabi’yi de ciddi şekilde düşündüğü yazıldı.

Hatırlanacağı üzere Coinbase CEO’su Brian Armstrong da birkaç hafta önce Dubai’de bir konferansa katılmış ve burada yaptığı açıklamada Dubai’de ofis açacaklarını ve ciddi şekilde yatırım yapacaklarını duyurmuştu.

“Çıkarız” demişlerdi

Geçtiğimiz hafta İrlanda’ya giden Cameron ve Tyler Winklevoss kardeşler burada yaptıkları açıklamada ABD’den çıkmak gibi bir düşünceleri olmadığını ancak regülasyon ortamının daha da “düşmanca” bir hale gelmesi durumunda bu seçeneği de düşünebileceklerini belirtmişlerdi.

Özellikle Dubai’de Binance, Crypto.com ve Bybit gibi borsaların da merkezleri bulunuyor. Kısa süre önce, bir başka büyük borsa Gate.io da burada bir merkez ofis açmıştı.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl