Gemini’dan Earn programını resmen sonlandırma kararı

Gemini borsasının kurucularından olan Cameron Winklevoss ile Genesis’in bağlı olduğu Digital Currency Group (DCG) arasındaki tartışmalar sürerken Gemini’ın Earn programını sonlandırdığı bildirildi. Gemini bugün müşterilerine gönderdiği bir e-postada, Genesis Global Capital ile olan müşteri kredi sözleşmelerini feshettiğini söyledi.

Gönderilen E-postada, “Temsilciniz olarak hareket eden Gemini’ın 8 Ocak 2023 itibarıyla sizinle Genesis Global Capital (Genesis) arasındaki Ana Kredi Sözleşmesini (MLA) feshettiğini bildirmek için yazıyoruz.” ifadeleri yer aldı. Ayrıca, Earn programının feshedildiği ve Genesis’in “programda bekleyen tüm varlıkları iade etmesi gerektiği” belirtildi.

Bir çözüme ulaşılana kadar haftanın iki günü güncelleme talebi

Gemini ayrıca, kredi anlaşmasının çözülmesinin herhangi bir mevcut itfa talebini veya şirketin müşteri varlıklarını kurtarmak için bir çözüm arayışını etkilemeyeceğini belirtti. Şirket, “bir çözüme ulaşılana kadar” en azından her hafta salı ve cuma günleri güncellemeler beklediğini söyledi. Batan kripto para borsası FTX’in yanı sıra hedge fonu Three Arrows Capital’in iflası, Genesis’in para çekme işlemlerini geçici olarak durdurmasına neden olmuştu ve bu da Gemini’ı Earn programındaki fonları kilitlemeye zorlamıştı.

Gemini ile DCG arasında söz düellosu

Gemini kurucularından Cameron Winklevoss, Twitter’da yayımladığı açık mektupta Genesis’in ana şirketi Digital Currency Group’a (DCG) ateş püskürerek Gemini’ın eski kredi ortağını 340 binden fazla Earn kullanıcısını dolandırmak ve DCG’nin ödeme gücü konusunda onları yanıltmakla suçladı. Winklevoss ayrıca DCG CEO’su Barry Silbert’in görevden alınması çağrısında bulundu.

Winklevoss’un bu açıklamalarını “kötü niyetli, uydurma ve karalayıcı” olarak niteleyen şirket, saldırılara karşı tüm yasal yollara başvurduklarını da açıkladı.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl