Kripto borsası Gemini harekete geçiyor: Winklevoss’tan dava tehdidi

Genesis'in iflas başvurusunda bulunması Gemini kurucusu Cameron Winklevoss'u memnun etti ancak ünlü yönetici Barry Silbert ve DCG konusundaki taviz vermez tavrını sürdürüyor.

Genesis’in 750 milyon dolardan fazla borcu olduğu Gemini borsasının kurucusu Cameron Winklevoss, Twitter’dan yine sert açıklamalarda bulundu. Genesis’in iflas başvurusunda bulunmasının olumlu bir adım olduğunu dile getiren Winklevoss, Barry S
ilbert ve DCG şirketine ise sert mesajlar verdi.

“Aklını başına almazsan mahkemeye gideriz”

Winklevoss Twitter hesabından yaptığı değerlendirmede DCG ve onun CEO’su Barry Silbert’a sert çıkarken uygun bir anlaşma sağlanamaması durumunda mahkemeye gideceğini belirtti ve şunları söyledi:

“Genesis Global Capital’ın iflas başvurusu yapması, sizlerin fonlarını geri alabilmemiz açısından önemli ve iyi bir adım… Bu konuda zamanla yarışıyoruz ve Barry Silbert ile DCG’den kabul edilebilir bir çözüm bekliyoruz. Ancak ikisi de alacaklılar için adil bir çözüm sunmaktan kaçıyorlar. Genesis’in mahkeme sürecine girmesi, işin içine regülasyon kontrolünün girmesi demektir ki bu iyi bir durum ancak, bu başvuru Barry Silbert ve DCG’nin sorumluluktan kaçmasını engellemiyor. Barry ve DCG aklını başına alıp alacaklılar için adil bir çözüm sunmazlarsa biz onları en kısa süre içinde mahkemeye vereceğiz. Ayrıca mahkemede Earn kullanıcılarının en fazla miktarı alabilmesi için de her şeyi yapacağız”

Hatırlanacağı üzere Winklevoss, DCG yönetim kuruluna geçtiğimiz günlerde bir açık mektup yazmış ve Barry Silbert’ın görevden alınmasını talep etmişti. Winklevoss ayrıca Silbert’ın şirket fonalrını tehlikeye attığını ve açgözlülük ile işlemler yaptığını iddia etmişti.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl