Gemini borsasından Barry Silbert’a 8 Ocak’a kadar süre

ABD merkezli Gemini borsasının kurucularından olan Cameron Winklevoss, Genesis ve Grayscale'in çatı şirketi konumundaki Digital Currency Group'un kurucusu ve CEO'su Barry Silbert'a açık bir mektup yazdı. Winklevoss, Silbert'a "birlikte çalışmak için" 8 Ocak'a kadar süre verdi. Barry Silbert'tan ise cavp gecikmedi. Silbert, kendilerinin de Gemini ve Genesis'e teklifte bulunduğunu ancak henüz cevap verilmediğini belirtti.

tyler winklevoss

Kripto para dünyasında “Winklevoss ikizleri” olarak da bilinen kardeşlerden Cameron Winklevoss, DCG Group CEO’su Barry Silbert’a açık mektup yazdı. Mektubuna, “Barry… Genesis’in çekim işlemlerini durdurmasının üzerinden 47 gün geçti” diyerek tepkili bir şekilde başlayan Winklevoss, Silbert’a 8 Ocak gününe kadar süre verdiğini duyurdu.

“Oğlunun eğitim parasını yatıranlar var”

340 binden fazla Earn programı kullanıcısı adına bu mektubu yazdığını belirten Gemini kurucusu, kendilerinin tüm iyi niyetine rağmen aynı durumu DCG tarafında görmediklerini söyledi ve özetle şu ifadeleri kullandı:

“340 bin, sadece bir sayı değil. içinde oğlunun eğitim parasını da buraya bağlayan annelerin olduğu birçok mağdur kullanıcı var. Sizlere hayatı boyunca biriktirdikleri parayı teslim eden evli çiftler var. 6 haftadır sizinle çalışmak için iyi niyetli şekilde her şeyi yaptık. 900 milyon dolarlık borcunuzu ödemeniz için karşılıklı bir çözüm yaratmak ve aynı zamanda sizlerin de işlerinize devam etmesini istedik. Biz sizle toplantı yapmak istedik. Siz de kabul ettiniz ancak bir teklifle gelmemiz şartını koştunuz.
Size hem 17 hem de 25 Aralık’ta iki teklif yaptık ama siz toplantı kararına uymadınız. Her konuşmamızda avukatların arkasında sığındınız. 6 hafta sonunda bu davranış kabul edilemez ve bilinçsiz bir harekettir”

“DCG’nin Genesis’e 1.6 milyar dolar borcu var”

Uzun mektupta Winklevoss, Silbert’a yönelik sert ifadeler kullanırken, sorunun görmezden gelinerek halledilemeyeceğini belirtti:

“Kendi hayal dünyanıza sığınıp, bu sorunun bir anda yok olacağını düşünmek tamamen fantezidir. DCG’nin Genesis’e 1.675 milyar dolar borcu var. Bu para Genesis’in Earn kullanıcılarına olan borcudur. Bu parayı, açgözlü şekilde hisse satın almaya, likit olmayan yatırımlar yapmaya ve getiri sağlayan varlık yönetim fonunun kamikaze net varlık değer işlemlerine harcanınız. Earn kullanıcıları artık yorgun. Bu zamana kadar sabrettiler. Bu kabusun sona ermesi için bir sonuç almayı hak ediyorlar. Bu yüzden bizimle birlikte çalıştığınızı açıklamanız için 8 Ocak’a kadar süre veriyoruz. Biz hazırız ancak zaman daralıyor”

Winklevoss, 8 Ocak’a kadar DCG Group ya da Genesis’in istenilen adımları atmaması durumunda ne gibi önlemler alacağını ya da hamleler yapacağını ise açıklamadı.

Silbert’tan cevap gecikmedi: Teklif sunduk, cevap alamadık

Winklevoss’un açık mektubuna Barry Silbert’ın cevabı ise gecikmedi. Silbert, Wiknlevoss’un Twitter paylaşımına yine bu platformdan cevap verdi ve şunları söyledi:

“DCG, Genesis’ten 1.675 milyar dolar borç almadı. DCG, Genesis’e olan hiçbir faiz ödemesini aksatmadı. DCG, hem Genesis hem de size 29 Aralık’ta bir teklif sundu ama henüz bir cevap almadı”

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl