Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

General Motors’dan Bitcoin açıklaması: Müşterilerimiz karar verir

ABD'nin en büyük otomobil üreticisi olan General Motors'un yönetim kurulu başkanı ve CEO'su Mary Barra'dan Bitcoin ile araç satışına yönelik açıklama geldi. Barra, "Bu bizim müşterilerimizden gelecek talebe bağlı" dedi.

general-motors

Dünyanın en büyük şirketlerinden biri olan ve daha önce elektrikli araçlara olan yatırımlarını artıracağını açıklayan General Motors’dan bir de Bitcoin açıklaması geldi.

Amerikan televizyon kanalı CNBC’de katıldığı programda şirketin yönetim kurulu başkanı ve CEO’su Mary Barra, sorulan “Bitcoin ile araç satışı düşünüyor musunuz?” sorusuna, “Buna karar verecek olan müşterilerimiz. Biz onların taleplerine göre ilerleyeceğiz” dedi ve adeta böyle bir talep gelmesi halinde kabul edecekleri imasında bulundu.

Barra ayrıca elektrikli ve kendi kendine sürüş kabiliyeti olan araçlara da 2025 yılına kadar 35 milyar dolarlık yatırım ve fazladan 2 pil tesisi kurmayı plânladıklarını da açıkladı.

Barra, Şubat ayında yaptığı açıklamada ise Bitcoin’e yatırım yapma plânlarının olmadığını ama en büyük parayı takip ettiklerini söylemişti:

“Bitcoin’e yatırım yapma plânımız yok. Nokta. Burası çok net. Bu konuda gelişmeleri izliyoruz. Değerlendiriyoruz. Eğer müşteri talebi olursa arabalar ve servis için kısıtlı bir tarzda ödeme alınması durumunu değerlendiririz”

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl