Digital Currency Group ve Genesis anlaştı: Yüzde 90 ödeme

FTX iflasından sonra batan bir başka şirket olan Genesis'in iflas davasından anlaşma çıktı. Digital Currency Group (DCG) ve alt şirket Genesis'in alacaklıları, ödemelerin yüzde 90'a varacak şekilde yapılması konusunda prensip anlaşmasına vardı.

SEC ile davası devam eden ve bugün bir karar çıkması beklenen Grayscale’in davasında bugün kader belirlenebilir. Kripto para dünyası bu davayı beklrken Grayscale gibi Genesis’in de çatı firması olan Digital Currency Group (DCG) ise bir başka davada prensip anlaşmasına vardı.

DCG firması alt şirketi olan Genesis’in alacaklılarıyla ödemeler konusunda prensip anlaşmasına vardı. Teminatsız müşterilerin ödemeleri, dolar karşılığında yüzde 70 ilâ yüzde 9 arasında değişen seviyelerde yapılabilecek. Diğer müşteri ve alacaklı ödemeleri de %65 ilâ yine %90 arasında değişecek.

Hatırlanacağı üzere 2022’nin kasım ayında çöken FTX borsasının ardından Genesis firması da kötü etkilenmiş ve bu şirket de iflas etmişti. Genesis, FTX’in iflasından hemen sonra çekim işlemlerini durdurmuştu. Ocak ayı başında ise firma iflas başvurusu yapmıştı. DCG de temmuz ayında hissedarlara yönelik mektubunda bu konuda bir anlaşmaya yakın olduğunu belirtmişti.

DCG aynı zamanda Coindesk, Foundry ve Luno gibi kripto odaklı firmaların da çatı şirketi konumunda…

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl