Kripto şirketi Genesis’ten iflas açıklaması: Görüşmelere başladık

Geçtiğimiz hafta Pazartesi gününe kadar 1 milyar dolara ihtiyacı olduğu ve bu parayı bulamaması durumunda iflas edeceği iddia edilen Genesis, konuyla ilgili çıkan haberlere bir sözcüsü vasıtasıyla cevap verdi.

FTX’in çöküşünün ardından oluşan domino etkisiyle iflas edeceği söylenen şirketlerden biri olan Genesis, Bloomberg’de firmayla ilgili çıkan bir habere cevap verdi.

“İflas süreci olmadan çözmeye çalışıyoruz”

ABD medyasının güçlü kurumu Bloomberg, yaptığı haberde Genesis’ten alacağı olan firmaların Proskauer Rose ve Kirkland & Ellis avukatlık firmalarıyla birlikte çalışmaya başladıklarını ve FTX gibi bir durumun söz konusu olmaması için birlikte hareket ettiklerini iddia etmişti.

Genesis şirketinden bir sözcü ise bu haber üzerine yaptığı açıklamada, “Şu andaki tek amacımız, bu durumu iflas başvurusu yapmadan düzeltmek” dedi.

Voyager davasına da bakıyorlar

Hatırlanacağı üzere Kirkland & Ellis avukatlık şirketi son olarak, FTX’in de satın almak istediği ve Terra LUNA çöküşünden sonra iflas eden bir başka firma olan Voyager’ın iflas mahkemesiyle de ilgileniyordu. Bloomberg’in haberiyle ilgili ise, bu iki avukatlık firmasından herhangi bir açıklama gelmedi.

Geçici CEO’dan mesaj: Görüşmelere başladık

Genesis’te geçici olarak CEO’luk görevine getirilen Derar Islim ise şirket müşterilerne yönelik bir mesaj gönderdi. Reuters’in gördüğünü belirttiği mesajda şu ifadeler yer aldı:

“Yatırımcılar ve borcumuzun olduğu büyük kredi sağlayıcıları ile görüşmelere başladık. Bu şirketler arasında hem Gemini hem de DCG var. Bu şirketi yeniden düzlüğe çıkarmak, likiditeyi tekrardan sağlamak ve müşterilerin sorunları çözmek için çalışmaya devam ediyoruz”

Mesajda ayrıca Genesis’in, yatırım bankası Moelis & Company ile anlaşarak mümkün olan en iyi varlık koruma stratejisini sağlamak adına birlikte çalıştığı da belirtildi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl