Kripto para şirketi Genesis, ABD’de inceleme altına alındı

Barron’s tarafından yayımlanan habere göre, ABD’deki bazı eyalet düzenleyicileri, kripto trade firması Genesis Global Capital’in menkul kıymetler yasalarını ihlal edip etmediğini araştırıyor.

Konu hakkında konuşan Alabama Menkul Kıymetler Komisyonu Direktörü Joseph Borg, Genesis ve diğer şirketlerin kendi eyaletlerinde ikamet edenleri uygun kayıtlara sahip olmadan ‘kripto menkul kıymetleri’ne yatırım yapmaya ikna edip etmediklerine odaklanan bir soruşturma açtıklarını söyledi.

Borg, soruşturulan diğer şirketlerin adını vermezken soruşturmaya kendi kurumu ve birkaç eyaletin dahil olduğunu ifade etti.

Genenis’in finansman arayışı

Bu haftanın başlarında Genesis, iflas eden kripto para borsası FTX ve ondan önce çöken hedge fonu Three Arrows Capital’den varlıklarını kurtarmak adına mücadele ettiği için iflas da dahil, seçeneklerini araştırmak üzere bir yatırım bankası ile anlaştığını doğrulamıştı.

Genesis, kasım ayının büyük bir kısmını yeni sermaye toplamak ya da alacaklılarla bir anlaşmaya varmak için çabalayarak geçirdi. Şirketin kurumsal kredi birimi geçen hafta ödemeleri ve yeni kredi alımlarını askıya almak zorunda kalmıştı.  Genesis ayrıca daha önce türev biriminin FTX trade hesabında yaklaşık 175 milyon dolar kilitli fon bulunduğunu açıklamıştı. Sonuç olarak, ana şirket Digital Currency Group (DCG), Genesis’in bilançosunu 140 milyon dolarlık bir sermaye infüzyonu ile güçlendirmeyi seçti.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl