Genesis’in trading kolu 75.000 Ether hareket ettirdi

Geçtiğimiz hafta iflas bayrağını çeken Genesis'in trading kolu olan Genesis Global Trading, çatı şirketi DCG'nin de açıkladığı gibi, faaliyetlerine devam ediyor. Şirket, iflas başvurusunun yapıldığı gün 75 bin Ether'i 3 ayrı kripto para borsasına gönderdi.

Zincir üstü verilere göre Genesis’in trade kolu olan Genesis Global Trading, iflas başvurusu yapıldığı Perşembe günü Coinbase’e 50 bin, Bitstamp’e 20 bin ve Kraken borsasına da 5 bin Ether gönderdi.

Genesis’in çatı şirketi konumundaki Digital Currency Group, Cumartesi günü yaptığı açıklamada ise Genesis iflasına rağmen diğer alt şirketlerinin normal olarak faaliyetlerine devam edeceğini belirtmişti. Bu şirketler arasında Grayscale, Coindesk ve Foundry gibi bilindik birçok firma bulunuyor.

İşte Genesis’in spot ve türev işlem kolu olan Genesis Global Trading de bu firmalardan bir tanesi ve DCG’nin bahsettiği faaliyetlerine normal olarak devam edecek firmalardan…

İlk duruşma bugün…

Öte yandan Genesis’in iflas mahkemesi duruşmalarının ilki de bugün görülecek. Geçtiğimiz hafta ortaya çıkan belgelere göre şirketin alacaklılara yaklaşık 3.5 milyar dolar borcu bulunuyor. Burada en yüksek meblağ ise 750 milyon dolardan fazla bir miktar ile Gemini borsası… DCG de yaptığı açıklama ayrıca, kendilerinin de alt şirketi olan Genesis’e Mayıs 2023’e kadar ödenmesi gereken 529 milyon dolar borcu olduğunu duyurmuştu.

Genesis’in toplamda 100 binden fazla alacaklısının olduğu belirtiliyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl