Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Kripto parası 1 yılda %99.6 değer kaybeden proje sonlandırılıyor

2018'de piyasaya çıkan masternode sağlayıcısı GIN, gelirlerin azlığı nedeniyle masternode hizmetini yarından itibaren sonlandırma kararı aldı. Platformun kripto parası GIN, son 1 yılda yüzde 99.6 oranında değer kaybetti.

Decrypt‘te yer alan habere göre, masternode hizmet sağlayıcısı GIN, gelirlerin azlığı nedeniyle platformunu 1 Ağustos’ta kapatıyor.

GIN, kullanıcıların sunucular, terminaller ya da Linux ile uğraşmak zorunda kalmaksızın GINcoin ve diğer masternode coin’leri için masternode oluşturmaya olanak tanıyan bir web uygulamasıydı. Platform, esasında teknik bilgisi yeterli olmayan insanların masternode piyasasına girebilmelerini sağlıyordu. Tabi bu hizmetten yararlanmak için kullanıcıların GIN token almaları gerekiyordu.

Bugün itibariyle, GIN platformu hâlâ 3 binden fazla node’a ve 3.2 milyon dolar değerinde stake edilmiş kripto paraya sahip. Platform; Dash, Horizen ve Zcoin gibi Blockchain’lere masternode hizmeti verse de görünüşe göre bu yeterli gelmedi.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan GIN ekibi, platformlarının faaliyetlerini sürdürmesinin maddi açıdan imkansız bir hâle geldiğini, maliyetleri azaltmayı ve yeni yatırımlar bulmayı denediklerini ancak bu girişimlerinde başarısız olduklarını belirtti.

Kripto para alanındaki birçok projede olduğu gibi, GIN’in iş modeli de kullanıcıların platforma kaydolup token’larla bağlantılı servisi kullanmak için token satın almalarına dayanıyordu. Teoride, bu servisin popülaritesi arttıkça coin’in fiyatı da artacak ve daha sonra gelir kaynağı olarak kullanılacaktı.

2018’in Mayıs ayında piyasaya sürülen ve Ocak 2019’da 13.6$’ı gören GINcoin, o günden sonra bir düşüş eğilimine girdi ve neredeyse yok oldu, çünkü şu anki değeri yalnızca 5 cent.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl