Gizlilik odaklı ödeme projesi MobileCoin’e 66 milyon dolar yatırım

Kendi ödeme teknolojisini yaratma hedefindeki mobil-gizlilik odaklı kripto para projesi MobileCoin, 66 milyon dolarlık yatırım aldı. Yatırım turunda Alameda Research ve Coinbase Girişim gibi şirketler de yer aldı.

Kullanıcının telefonu üzerinden anlık işlemler ile yapılan ödemelerde gizliliği de korumayı hedefleyen bir proje olan MobileCoin, içinde ünlü birçok yatırım şirketinin de olduğu firmalardan B Serisi fonlama turunda 66 milyon dolarlık yatırım aldı.

FTX borsasının kurucusu Sam Bankman-Fried’ın bir başka yatırım şirketi olan Alameda Research’ün yanında, Coinbase borsasının yatırım kolu olan Coinbase Ventures da bu yatırım fonlama turunda yer aldılar.

Özel mesajlaşma uygulaması olan Signal’in kurucusu olan Moxie Marlinspike’ın da tavsiye ettiği projeler içinde bulunan MobileCoin’in kendi token’ı olan MOB, Nisan ayından bu yana uygulamaya entegre edilmiş durumda… Ancak Signal’in MOB özelliğinden şu an sadece İngiltere’deki kullanıcılar yararlanabiliyor.

MobilCoin CEO’su Joshua Goldbard ayrıca Çinli Mixin Messenger entegrasyonunun da 1 milyon MobilCoin işlemi kazandırdığını belirtti.

Libra ve TON olmadı ama…

Adı daha önce Libra olan Facebook’un para projesinin rafa kalkması ve yeni adının Diem olmasıyla hala bekleme döneminde bulunması, Telegram’ın hiçbir zaman hayata geçmeyen TON’u derken, MobileCoin ise yoluna devam ediyor gibi görünüyor.

Sabit coin de çıkaracaklar

CEO Goldbard ayrıca, MobileCoin’in MOBot adı verilen, mesajlaşma uygulamalarında e-ticaret ödemelerini etkinleştirecek bir kripto para sohbet robot sistemi geliştirdiğini, bununla birlikte de işlemler esnasında yaşanabilecek volatilitenin önüne geçmek maksadıyla da MobileUSD adında bir sabit coin çıkarma süreci içinde olduklarının da bilgisi verdi.

Son 10 günde %100’e yakın yükseliş kaydeden MOB token ise büyük borsalardan sadece FTX tarafından listelenmiş durumda.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl