Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

2017’de ICO ile 13 milyon dolar toplayan kripto para projesi kapandı

2017 yılında bir ICO gerçekleştiren ve yatırımcılardan GLA token'ları karşılığında 13 milyon dolar toplayan Gladius Network, faaliyetlerini sona erdirdi.

2017 yılının sonlarında gerçekleştirdikleri bir ICO’da yaklaşık 13 milyon dolar toplayan siber güvenlik şirketi Gladius Network, faaliyetini sonlandırdı.

Duyuru, şirketin kurucu ortağı ve CTO’su Alex Godwin tarafından Cumartesi günü resmi Gladius Network Telegram kanalında yapıldı ve ayrıca internet sitesinde de yer aldı.

Duyuruda, “Gladius Network LLC’nin faaliyetlerini şu andan itibaren durdurduğunu ve fesih için başvuruda bulunulduğunu üzüntüyle bildiririz. Kodumuz, önümüzdeki 3 ay boyunca GitHub’da açık kalacak. Teknolojimizin gücüne hâlâ inanıyoruz ve onunla ilgilenen biri olursa memnuniyetle karşılarız.” ifadeleri kullanıldı.

Şirket, bu yılın başlarında kayıt dışı menkul kıymet satışı gerçekleştirdiğini iddia ettiği SEC ile anlaşmaya varmıştı ve anlaşma gereği parasını geri almak isteyen yatırımcılara geri ödeme yapacaktı. Godwin, çok çabalamalarına karşın paranın tükendiğini söyledi.

Şimdi Gladius Network yatırımcılarının paralarını nasıl ve ne zaman geri alacağı belirsiz. Topluluk üyeleri, sosyal medya platformlarında şirketin paralarını son iki yıl içinde nasıl tüketmiş olduğunu sorgulamaya başladı. Yatırımcı olduklarını iddia eden Reddit kullanıcılarından bazıları, SEC anlaşması gereği yapılması gereken ödemeleri henüz almadıklarını söylüyorlar. Ayrıca şirket çevrim içi platformlarını da kaapattı ve mağdur yatırımcılar, sona erdirilen projedeki paralarını alabilmek için yeni bir Telegram grubu kurdular.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl