Glassnode kurucularından Bitcoin için 85 bin dolar iddiası

Bitcoin bu hafta kademeli şekilde düşüp 62 bin doların da altına inerken, Glassnode kurucuları ise X üzerinde ortak kullandıkları hesap üzerinden yaz ayları öncesinde 85 bin dolarlık fiyatın görülebileceğini belirttiler.

2021 bitcoin fiyatı

Zincir üstü analiz platformu Glassnode’un kurucuları olan Jan Happel ve Yann Allemann’ın X üzerinde ortak olarak kullandıkları Negentropic hesabından yaptıkları değerlendirme, Bitcoin’in kısa süre içerisinde 80 bin dolarlık seviyeyi de aşabileceğini gösteriyor.

Bitcoin’in yukarı yönlü bir flama formasyonunu kırmak üzere olduğunu belirten analistler şu ifadeleri kullandılar:

“Bitcoin şu anda 50 günlük basit hareketli ortalaması ile yukarı yönlü flama trendini kırmak üzere… 65-66 bin dolar seviyesi kırıldığında bir sonraki yer 73.5 bin dolar olacaktır. 76.5 bin dolar da aşılırsa, yaz öncesi 85.2 bin dolar gelebilir”

İki analist bir gün önce de, düşüş yönlü hareketlerin devam ettiğini ancak, hafta sonu gelen değer kaybının uzun pozisyonları tasfiye etmesinden ötürü de bu durumun “soğuduğunu” yazmışlardı.

Glassnode kurucuları, şubat ayındaki bir analizlerinde de Bitcoin’in sert yükseliş yaşamasını beklediklerini belirtmişler ve bu tahminlerinde haklı çıkmışlardı. Şubat başında 40 bin dolar seviyelerinde olan Bitcoin, mart ayı ortasına doğru ise 73 bin dolara ulaşmıştı.

İki analist en büyük kripto paranın temmuz ayında da 120 bin dolara ulaşmasını beklediklerini ifade etmişlerdi.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl