Glassnode raporu: Bitcoin 30 bin doların altında sağlam bir temel kurdu

Bitcoin son haftalarda 30-31 bin dolar aralığında sıkışırken, Glassnode son raporunda 30 bin dolar seviyesinin altında çok sağlam bir uzun vadeli yatırımcı temelinin olduğunu belirtti.

Zincir üstü veri şirketi Glassnode, Bitcoin arz dağılımının 30 bin doların altında sağlam bir temel oluşturduğunu belirtti. Yayımlanan son raporda şirket, şu anki fiyatlanmada kâr/zarar oranının 75’e 25 olduğunu, bu durumun ise tüm coin’lerin sadece yüzde 25’lik kısmının 30 bin dolar üzerinden alındığı anlamına geldiğini belirtti.

“Alımlar 2021/22 döngüsünde yapıldı”

Firmanın konuyla ilgili açıklamasında, kârda olan grubun neredeyse tamamının uzun vadeli yatırımcılar olduğu ve bu kişilerin ya sonuna kadar “hodl” ya da fiyat yükseldikçe kâr alma politikası uygulayan kişilerden oluştuğu ifade edildi:

“Gördüğümüz kadarıyla 15 bin ilâ 30 bin arasında alım yapanların oluşturduğu küme bir hayli büyük. Bu da son 1 yılda ciddi sayıda coin’in el değiştirdiğini gösteriyor. Bununla birlikte, arzın sadece %25’lik kısmının 30 bin dolar üzerindeki fiyatlamadan alındığı görülüyor. Bu alımlar 2021/2022 döngüsünde yapıldı”

“Uzun ve volatil akümülasyon dönemi…”

Glassnode ayrıca raporunda, bu 75’e 25’lik oran bir kez yakalandığında, ciddi bir “sindirim” süreci yaşandığını ve bir akümülasyon periyoduna girildiğini de belirtti:

“Bu tür akümülasyon dönemleri genelde makro piyasa hareketlerinin olmadığı ve birkaç ay volatil trade zamanlarının yaşandığı dönemler olarak bilinir. Piyasa bu denge noktasını ararken, uzun ve dalgalı bir sürecin yaşanıp yaşanmayacağını göreceğiz”

Hatırlanacağı üzere Glassnode daha önceki raporlarından birinde de, Bitcoin’in şu anda eski boğa sezonları öncesindekilere benzer hareketler yaptığını belirtmişti.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl