Glassnode’dan çok konuşulacak veri: Sadece bir kez boğa geldi

Zincir üstü veri platformu Glassnode Bitcoin'deki son yükselişleri değerlendiren önemli bir paylaşım yaptı. En büyük kripto paranın fiyat hareketlerinin her zaman güçlü olduğunu dile getiren platform, "boğa sezonu" yorumları için ise "Henüz erken" dedi.

Paylaştığı grafikleri zincir üstü verilerle destekleyen Glassnode, Bitcoin’de son 1 haftada görülen %36’lık yükselişi değerlendiren bir paylaşım yaptı.

“Hep ‘boğa’ dendi ama…”

Glassnode platformu Twitter üzerinden yaptığı değerlendimede Bitcoin’in 2015 yılı ocak ayından bu yanaki haftalık grafiğini paylaştı ve şu ifadeleri kullandı:

“Bitcoin’in fiyat performansı tarihi olarak her zaman güçlü oldu. Son 7 günde de %35.8’lik bir yükseliş mevcut. 2015’ten beri buna benzer haftalık performanslar hep boğa sezonu başlangıcı olarak görüldü. Ancak sadece kasım 2015’te gelen yükseliş, yukarı yönlü trendin başlangıcına denk gelmişti”

Fed kararı bekleniyor

Bitcoin’deki yükselişin yeni bir boğa sezonu başlangıcına tekabül edip etmeyeceğini zaman gösterecek ancak burada kısa vadeli en belirleyici etken, ABD Merkez Bankası’nın çarşamba günü açıklayacağı faiz kararı olacak. Fed’in faiz artırmaması ya da indirime gitmesi Bitcoin fiyatındaki yükselişi çok daha sert şekilde artırabilir. 25 baz puanlık bir artış ise yükselişi bir süre askıya alabilir.

Bitcoin yükselişini sürdürüyor

Öte yandan tüm dünya Fed kararını beklerken Bitcoin de yükselişini sürdürüyor. En büyük kripto para haberin yazıldığı dakikalarda yeniden 28.000 doların üzerine çıktı ve 28.300 dolara geldi.

Fed öncülüğündeki 6 büyük merkez bankasının, küresel finansal istikrarı sağlamak için ABD doları likidite akışını artırma kararı son yükselişin arkasındaki en büyük etken oldu.

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl