Glassnode’dan önemli veri: Aynı Bitcoin hareketleri 2020 sonunda da görüldü

Zincir üstü veri platformu Glassnode, borsadan çıkış yapan Bitcoin sayıları ve gidişat hakkında çok önemli bir bilgi paylaşımında bulundu. Platform, son dönemdeki hareketlerin, 2020 sonu ile 2021'in ilk çeyreğindeki hareketlere çok benzediğini belirtti.

bitcoin

Bitcoin son günlerde 42500 doların üzerinde tutunmayı net şekilde başarırken yatırımcılar ise adeta 50 bin dolar yolunu gözlüyor. Kripto paralarla ilgili düzenli olarak bilgi paylaşan zincir üstü veri platformu Glassnode’dan ise çok önemli bir veri daha geldi.

Borsalardan çıkışlar devam ediyor

Glassnode’un verdiği bilgiye göre; borsalardan Bitcoin çıkışlar devam ediyor ve aylık 75 bin ilâ 100 bin BTC arasında olan ortalama rakam Ağustos ayında da devam ediyor. Bilindiği üzere Bitcoin’lerin borsalardan çıkış yapması demek genelde, BTC sahiplerinin onları soğuk cüzdanlarına çekmesi anlamına gelir. Bu da yatırımcının kısa vadede satış düşünmediğinin net bir göstergesi.

Kaynak: Glassnode

2020 sonu ve 2021 başı ile çok benzer

Glassnode’un paylaştığı verilerde çok önemli bir bilgi daha bulunuyor. Borsalarda yaşanan bu çıkışlar, 2020’nin son bölümü ile 2021’in ilk çeyreğindeki çıkışlara çok benziyor. Hatırlanacağı üzere bu dönem, en büyük kripto paranın tarihinde ilk kez 20 bin doları aşarak 65 bin dolara kadar gittiği yolun yaşandığı dönemdi.

Dünyanın en büyük dijital yatırım platformu olan Grayscale’in, Bitcoin’e dayalı olan GBTC hisselerinin primlerinin rekor kırdığı zaman dilimi de yine bu dönemdeydi.

Dolayısıyla Glassnode, açıkça yazmasa da, Bitcoin fiyatında tarihi hareketlerin ne kadar önemli olduğu ve en büyük kripto paranın geçmişi birçok kez nasıl tekrar ettiği düşünüldüğünde, önümüzdeki dönemde ciddi fiyat yükselişinin görülmesinin şaşırtıcı olmayacağının mesajını veriyor.

Haberin yazıldığı dakikalarda Bitcoin fiyatı yaklaşık 46300 dolardan işlem görüyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl