Teknoloji yatırımcısı Glenn Hutchins: Bitcoin’in sonu Betamax’e benzeyebilir

Teknoloji yatırımcısı Glenn Hutchins, lider kripto para birimi Bitcoin'in sonunun 80'lerin popüler video kasedi Betamax'e benzeyebileceğini söyledi.

Bitcoin’in değeri geçen sene Aralık ayında 20 bin dolara yaklaşarak tarihin en yüksek seviyesine ulaşmıştı. Ancak buna rağmen teknoloji yatırımcısı Glenn Hutchins, Bitcoin‘in yerinin sonunda başka bir kripto para birimi tarafından ele geçirilebileceğini söyledi.

North Island Başkanı Glenn Hutchins, kripto para birimlerinin lideri Bitcoin’in, 1980’lerde video kayıt formatları Betamax ve VHS’nin aralarında yaşadıklarına benzer şekilde yerini başka bir kripto paraya kaptırabileceğini söyledi.

CNBC’ye konuşan Hutchins şu açıklamalarda bulundu:

“Konuşmamız gereken, Bitcoin protokolü denilen bir şey ve bu teknoloji, interneti dünya çapında değer taşımayı sağlamak için kullanacak. Herkesin konuştuğu Bitcoin para birimi, bu süreçte bir girdi ama bu son nokta değil. Herkes Bitcoin’e odaklandı çünkü bunu ticari bir bakış açısıyla düşünüyorlar ve Bitcoin ticaret gibi görünen bir nesne.”

Teknoloji uzmanı Hutchins, dijital parayı, genellikle Bitcoin’le ilişkilendirilen altının yerine bakır ile karşılaştırmayı tercih etti.

Hutchins, Bitcoin’in Betamax’e benzeyebileceğini, başka bir deyişle Bitcoin sahiplerinin bir sonraki aşamada XRP, Ethereum ya da Litecoin gibi bir şeye sahip olabileceklerini söyledi.

Betamax, VHS video kaset formatının bir önceki versiyonu. 1980’lerde Betamax ve VHS birbirleriyle üstünlük için çekişmişlerdi ve sonunda VHS kazanmıştı. Sony’nin daha iyi kalitede bir video sunan Betamax’ine rağmen VHS, daha ekonomik bir ev izleme deneyimi sunması nedeniyle kazanmıştı.

Hutchins, bir dijital paranın sonunda toplum tarafından kabul edileceğini belirtti ve ileride farklı uygulamalar için farklı token’ların kullanılacağını söyledi.

Hutchins, Bitcoin’in tek token olması gerekmediğini, farklı uygulamalar için farklı token’lar kullanılacağı yorumunda bulundu.

Bitcoin şu anda yaklaşık olarak 8.600 dolar seviyesinde yer alıyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl