Japon internet devi GMO Group, Kuzey Avrupa’da Bitcoin madenciliğine başladı

Japonya'da faaliyet yürüten halka açık bir internet servis sağlayıcı olan GMO Group, Kuzey Avrupa'da Bitcoin madenciliğini resmen başlattı.

Japonya’da faaliyet yürüten halka açık bir internet servis sağlayıcı olan GMO Group, Kuzey Avrupa’da Bitcoin madenciliğini resmen başlattı.

GMO Group’un bu hamlesiyle Bitcoin madenciliğinde ilk akla gelen şirket olan Bitmain’in tahtını sallayabileceği konuşuluyor.

Şirket, kendi madencilik cihazlarını geliştirecek ve 2018 yılının ilk çeyreğinde bu cihazlar kullanılacak. Geliştirilme aşamasında olan bu cihazların, Bitmain’in kullandığı cihazlardan çok daha iyi performans göstereceği öne sürülüyor.

GMO’nun bu hamlesi, Bitmain’in Bitcoin madenciliğindeki hakimiyetinden -yüzde 30- endişe duyan birçok insanın yüreğine su serpti.

Yenilenebilir enerji kullanılacak

Bitcoin madenciliği, çevreci kesimler tarafından enerji tüketimi konusunda eleştiri alıyor. Bu nedenle GMO’nun yeni madencilik planı, Kuzey Avrupa’da bol miktarda yenilenebilir enerjiyi kullanmak için tasarlandı.

Şirket, madencilik konusunda operasyonel deneyim kazandıktan sonra bulut madenciliği hizmetleri de sunmayı planlıyor. Ayrıca üretilecek yeni nesil madencilik ekipmanları satışa da sunulacak.

Çinli şirketler yaklaşık sekiz yıldır maden işletmelerine hakim durumda. Bununla birlikte sektör büyüdükçe madencilik işine giren şirketlerin sayısı da giderek artıyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl