Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Bitmain’e dişli rakip geliyor! 320 milyon Dolar yatırım yapacaklar

Domain ve hosting hizmeti sunan Tokyo merkezli GMO Internet Group adlı şirket, gelecek yılın ilk yarısında Bitcoin madenciliği yapacak bir tesis için 320 milyon Dolar’dan daha fazla harcama yapmayı planladıklarını açıkladı. Kendi madencilik çiplerini geliştirecekler Bu alanda eşi benzeri görülmemiş bir etkinlik göstereceğini bildiren şirket aynı zamanda kendi madencilik çiplerini de geliştirecek. Geliştirilmesi planlanan çipler, mevcut çiplerden dört kat daha fazla enerji verimini alınacak şekilde yapılacak. Şirket, kendi çiplerini geliştirmenin yanı sıra Bitcoin madenciliği yapacak tesisleri de işletecek. Tesisin elektrik...

Domain ve hosting hizmeti sunan Tokyo merkezli GMO Internet Group adlı şirket, gelecek yılın ilk yarısında Bitcoin madenciliği yapacak bir tesis için 320 milyon Dolar’dan daha fazla harcama yapmayı planladıklarını açıkladı.

Kendi madencilik çiplerini geliştirecekler

Bu alanda eşi benzeri görülmemiş bir etkinlik göstereceğini bildiren şirket aynı zamanda kendi madencilik çiplerini de geliştirecek. Geliştirilmesi planlanan çipler, mevcut çiplerden dört kat daha fazla enerji verimini alınacak şekilde yapılacak. Şirket, kendi çiplerini geliştirmenin yanı sıra Bitcoin madenciliği yapacak tesisleri de işletecek.

Tesisin elektrik enerjisinin ucuz ve bol olduğu Kuzey Avrupa’da bir bölgede kurulacağı kaydedildi.

Bitmain’i sarsacak

GMO’nun yapmayı planladığı bu yatırımın Bitmain başta olmak üzere Bitcoin madenciliği yapan tüm işletmeleri sarsması muhtemel.

GMO’nun yöneticileri, Bitcoin madenciliğinin Çinlilere bağımlı hale gelmesinden endişe ediyor. Şu an dünyanın en büyük Bitcoin madenciliği şirketlerinden biri olan Bitmain, madencilik havuzlarının yüzde 30’unu kontrol ediyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl